Elon Musk počas predstavenia prekvapil celý svet novou generáciou Tesly Roadster, ktorá svojimi schopnosťami predčí aj tých najväčších rivalov. Raz darmo, také zrýchlenie z 0 na 100 km/h sme u sériovo vyrábaného auta doposiaľ nevideli. Tesla Roadster sa nepredviedla len na fotografiách a jej ohromnú akceleráciu odhaľuje už aj video, pri ktorom ti rozhodne spadne sánka. 

Podľa Muskových slov, ktoré počas odhalenia vyslovil, má byť Tesla Roadster „zabijakom“ pre dnešné autá závislé od fosílnych palív. Táto novinka sa má udomácniť v segmente športových automobilov, kde sú dlhoročnými favoritmi spoločnosti ako Ferrari, Porsche či Lamborghini.

Nevídaný športiak poháňaný elektrinou

Práve týchto súperov sa chystá druhá generáciu Roadsteru pokoriť nielen svojim zrýchlením, ale aj maximálkou, ktorú Tesla nebude krotiť žiadnym obmedzovačom rýchlosti. Tento fakt potvrdil aj Musk, ktorý zároveň prezradil, že maximálna rýchlosť Tesly Roadster prevyšuje hranicu 400 km/h. Na 100 km/h to tento elektromobil zvládne za 1,9 sekundy a dojazd na jedno nabitie bude činiť viac ako 1000 km.

A post shared by UltraLinx (@ultralinxfeed) on

Nenechaj si ujsť
Predstavenie, ktoré všetkých šokovalo! Tesla Roadster 2. generácie bude najrýchlejším sériovo vyrábaným autom sveta

Trom elektromotorom dodávajú silu akumulátory s 200 kWh energie. Svoje schopnosti odhalila Tesla Roadster už počas včerajšej premiéry, kde na chvíľu ukázala, ako veľmi dokáže vodiča pritlačiť do sedadla.

Tesle sa jednoducho podarilo vytvoriť špičkový elektromobil, ktorý svojimi vlastnosťami prekoná mnohých konkurentov. O tom, ako rýchlo sa dokáže táto novinka dostať na 100 km/h sa môžeš presvedčiť aj v priložených videách. Tak čo, ešte stále neveríš sile elektrických motorov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom