Čas, na ktorý sa všetci fanúšikovia obľúbenej série hry Age of Empires doteraz tešili, už takmer prišiel. Hra, ktorá mala pôvodne vyjsť ešte minulý rok v októbri, nakoniec vyjde až v tomto v roku. 

Fanúšikovia sú natešení už od júna minulého roka, keď Microsoft oznámil, že pracuje na modernej prerábke. Spoločnosť ju chcela vydať v októbri na počesť oslavy 20. výročia, no nakoniec sa to nepodarilo a hráči na novinku stále čakajú.

Nový dátum je známy

Nenechaj si ujsť
Prémiové operácie z Battlefield 1 teraz majú možnosť hrať všetci hráči

Kreatívny režisér Microsoftu, Adam Isgreen, teraz oznámil nový dátum vydania hry Age of Empires – Definitive Edition. Dočkáme sa jej teda už 20. februára, čo je presne o mesiac. Dôvodov oneskorenia je podľa Isgreena hneď niekoľko – tím ešte musel dotiahnuť každý detail k dokonalosti a vylepšiť či pridať nové funkcie. Okrem všetkých 16 civilizácií z Rise of Rome prinesie prerábka aj tieto vylepšenia:

  • kompletné prerobenie do 4K
  • online hra cez Xbox One (ako prídavok k LAN hre)
  • znovu nahratý originálny soundtrack s novým orchestrálnym skóre
  • rozprávanie kampane pre každú misiu
  • vylepšené editory kampaní a scenárov – každý si môže vytvoriť vlastnú kampaň a potom ju zdieľať online s ostatnými hráčmi

Mirosoft už dávnejšie spustil skúšobnú multiplayer beta verziu a po novom sa do nej môže prihlásiť až 100 tisíc hráčov skrz Xbox Live ID. Spustená bude už 29. januára. Microsoft ale nie je jediný, kto vyvíja novú verziu Age od Empires. Štúdio Relic Entertainment totiž pracuje na Age of Empires IV, no dátum vydania zatiaľ neoznámilo. S veľkou pravdepodobnosťou už ale nebudeme čakať dlho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom