V posledných mesiacoch sa čoraz viac a viac začína využívať umelá inteligencia. Vďaka nej sa dokážu niektoré úlohy výrazne zrýchliť a spresniť.

V najnovšej aktualizácií známeho programu Adobe Photoshop pribudlo viacero užitočných funkcií, vrátane integrácie umelej inteligencie. Cieľom je tak prácu urýchliť a zefektívniť.

Spolupráca s Microsoftom

Na najnovšej aktualizácií spoločnosť Adobe spolupracovala s Microsoftom. Výsledkom je  používateľské prostredie, ktoré sa automaticky prispôsobí rozlíšeniu na základe systémových nastavení. To znamená, že prostredie Photoshopu bude vyzerať ostré a v takom rozlíšení, aké má tvoj monitor.

Zaujímavejšou novinkou je určite nástroj s názvom Select Subject. Využíva k tomu Sensei AI od spoločnosti Adobe a vďaka umelej inteligencii je výber predmetov o niečo jednoduchší. Použitá AI sa snaží dopredu predvídať, ktorý objekt sa snažíš vybrať. Výber predmetov patrí medzi najdôležitejšie funkcie v aplikácií a po novom to bude oveľa rýchlejšie.

Nenechaj si ujsť!
Nová umelá inteligencia od Microsoftu dokáže odpovedať na otázky lepšie ako človek

Doteraz sa to muselo robiť všetko ručne a hlavne v prípade náročnejších kriviek, to bola veľmi zdĺhavá práca. A aj keď ani v tomto prípade sa nejedná o úplne dokonalé riešenie, umelá inteligencia je ešte stále len v začiatkoch a časom sa to bude len a len zlepšovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom