10-jadrový MediaTek Helio X30 príde pravdepodobne v druhej polovici 2016

banner-redmi-note2
Čínsky výrobca procesorov, spoločnosť MediaTek, postupne naberá nových priaznivcov vďaka svojim čoraz lepším procesorom, ktoré útočia iba na tie najvyššie priečky. Výrobca má v pláne uviesť novú verziu s označením Helio X30. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Momentálne prevláda na čínskom trhu procesor MediaTek Helio X10, ktorý ponúka výborné parametre a nájdeme ho aj vo vlajkových lodiach známych výrobcov. Tento rok však prinesie ešte jednu novinku od MediaTeku, ktorou bude prvý 10 jadrový procesor Helio X20. Spoločnosť už pripravuje svoj bojový plán aj pre budúci rok, v ktorom výrobca predstaví najnovší Mediatek Helio X30. Podľa prvých informácií sa máme dočkať priameho konkurenta pre Snapdragonom 820ktorý sa zatiaľ taktiež nenachádza v žiadnom zariadení.

mediatek helio x30
MediaTek Helio X30 ponúkne celkovo až 10 jadier, z ktorých každá dvojica, respektíve štvorica jadier má za úlohu spracovávať iný typ operácie v závislosti na náročnosti. Prvé 4 jadrá Cortex-A72 na frekvencii 2,5 GHz spolu s dvojicou jadier Cortex-A72 na frekvencii 2 GHz majú za úlohu zvládať tie najnáročnejšie operácie. Zvyšné jadrá Cortex-A53 taktované na 1,5 GHz respektíve na 1 GHz majú za úlohu sa vysporiadať s úlohami, ktoré sa uskutočňujú väčšinou v operačnom systéme. Novinka by mala byť predstavená v priebehu budúceho roka a do zariadení sa môže dostať už v druhom kvartáli roku 2016.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
  • One + one

    hmm milujem ten pokrok :D