Snapdragon 820 predstavený: prichádza s Kryo CPU, prvým 64-bitovým jadrom Qualcommu

Na Mobile World Congress 2015 predstavila spoločnosť Qualcomm ich nový Snapdragon 820. Jedná sa o najnovšiu vlajkovú loď medzi procesormi tejto spoločnosti a očakávame, že akonáhle bude k dispozícií, začne poháňať high-end smartfóny, či už s operačným systémom Android alebo Windows.

Snapdragon 820 prichádza s prvým 64-bitovým, upraveným Qualcomm jadrom, ktoré nazvali Kryo. Celý čip bude vyrábaný s použitím  FinFET architektúry, čo znamená, že máme dvoch možných kandidátov na vyprodukovanie tohto čipu. Prvým je Samsung s ich továrňami na výrobu 14nm procesorov a druhým TSMC, ktorý ale vyrábajú „len“ 16nm čipy. Nový produkt je taktiež prvým z najnovšej platformy zvanej „Zeroth“.

Prvé vzorky Snapdragonu 820 sa očakávajú v druhej polovici roka 2015. Bohužiaľ, to je všetko, čo o novom čipe doteraz vieme.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.