Aj počas minulého mesiaca streamovacie služby Netflix a HBO Go vyrukovali s viacerými atraktívnymi novinkami, ktoré zaujali divákov po celom svete. Pozreli sme sa, na ktoré z nich boli počas októbra najviac zvedaví slovenskí diváci.

Netflix

Americká streamovacia spoločnosť to so stredoeurópskym regiónom myslí vážne, čomu zodpovedá aj čoraz väčšia ponuka lokalizovaného obsahu pre Slovákov aj Čechov. Slovenské filmy na Netflixe, ktoré sme nedávno analyzovali v samostatnej téme, v októbri obohatila dvojica staronových kúskov v podobe Lóve či Šťastný nový rok.

Práve komediálna snímka režiséra Jakuba Krónera Šťastný nový rok sa po uvedení do ponuky Netflixu okamžite stala tuzemským diváckym hitom a zároveň najsledovanejším filmom uplynulého mesiaca. Zahanbiť sa nedal ani Adam Sandler so svojou komédiou Hubbie Halloween, ktorý v rámci filmového obsahu skončil na druhom mieste.

Rebríček 10 najsledovanejších filmov na Netflixe (Slovensko, október 2020)
 1. Šťastný nový rok
 2. Hubbie Halloween
 3. David Attenborough: A Life on Our Planet
 4. Enola Holmes
 5. The Gentlemen
 6. The Social Dilemma
 7. Rebecca
 8. Siberia
 9. Lóve
 10. Over the Moon

Seriálom neprekvapivo dominovala úsmevná novinka Emily in Paris, označovaná za duchovného nástupcu legendárneho seriálu Sex v meste. Seriál sleduje príbeh dobrosrdečnej, no nemotornej Emily Cooper, ktorá sa sťahuje do Paríža za prácou. Po francúzsky však atraktívna hrdinka nevie ani slovo, čo ju dostáva do množstva komických situácií.

Zásahom do čierneho sa pre Netflix ukázala aj druhá séria The Haunting of Bly Manor, ktorá bola v októbri na slovenskou seriálovou dvojkou. Nemenej zaujala aj novinka vyhľadávaného tvorcu Ryana Murphyho s názvom Ratched, ktorú si za prvý mesiac zaplo takmer 50 miliónov divákov, čo z Ratched robí najúspešnejší štart nového seriálu na Netflixe v tomto roku.

Rebríček 10 najsledovanejších seriálov na Netflixe (Slovensko, október 2020)
 1. Emily in Paris
 2. The Haunting of Bly Manor
 3. Ratched
 4. To the Lake
 5. Money Heist
 6. Jurassic World: Camp Creteceous
 7. The Umbrella Academy
 8. Barbaren
 9. Unsolved Mysteries
 10. The Queen’s Gambit
HBO Go

Až polovicu filmového obsahu, ktorý slovenskí diváci na HBO Go v minulom mesiaci vyhľadávali najviac, tvoria animované rozprávky. Na čele najsledovanejších filmov sa tak umiestnila nová Pixarovka Onward, ktorá sleduje magickú cestu dvoch elfských bratov za vzkriesením svojho zosnulého otca. Ďalej sa v rebríčku TOP 10 umiestnili pokračovania Frozen či Incredibles, rovnako ako minuloročná novinka Spies in Disguise.

Zaujala aj tohtoročná dobrodružná novinka The Call of the Wild v hlavnej úlohe s hereckým veteránom Harrisonom Fordom, natočený na motívy notoricky známeho románu Jacka Londona. Film síce až na nezvládnuté CGI efekty diváci aj odborná verejnosť pomerne chválili, doplatil však na pandemickú situáciu a z komerčného hľadiska išlo o absolútny prepadák.

Rebríček 10 najsledovanejších filmov na HBO Go (Slovensko, október 2020)
 1. Onward
 2. The Call of the Wild
 3. Incredibles 2
 4. Bad Boys for Life
 5. Frozen 2
 6. The Addams Family
 7. Constantine
 8. Underwater
 9. Little Women
 10. Spies in Disguise

Seriálom na HBO Go u nás klasicky dominovali sitkomy, ktoré majú výhodu českej lokalizácie a sú ideálnym spestrením pri večeri alebo po náročnom dni. Jasnou jednotkou na Slovensku v októbri bola Teória veľkého tresku, ktorá sa na čele rebríčka so železnou pravidelnosťou umiestňuje už niekoľko mesiacov.

Slovenskí diváci sa s obľubou bavia aj na problémoch amerických rodín v seriáloch The Middle či Modern Family, ktorá sa nedávno dočkala poslednej jedenástej série. Aj po rokoch stále dokáže zaujať The Walking Dead či najúspešnejší seriálový počin v histórii HBO, Game of Thrones.

Rebríček 10 najsledovanejších filmov na HBO Go (Slovensko, október 2020)
 1. The Big Bang Theory
 2. The Middle
 3. Game of Thrones
 4. The Walking Dead
 5. Modern Family
 6. Raised by Wolves
 7. Sex and the City
 8. Young Sheldon
 9. Strike Back
 10. Manifest

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom