Netflix sa v poslednom období okrem rozširovania dabingu začal zameriavať aj na prísun lokálneho obsahu, ktorý pridáva takmer každý mesiac. Na streamovacej službe teraz pribudlo hneď niekoľko českých filmov, informovala stránka Netflix CZ + SK Fans na svojom Facebooku.

Ďalšia nádielka českých filmov na Netflixe

Na poli streamovacích služieb prístupných na Slovensku a v Česku je Netflix jednoznačným kráľom čo sa týka obľúbenosti aj ponúkaného obsahu.

Spoločnosť sa v poslednom čase snaží slovenských a českých divákov nalákať nie len na postupnú lokalizáciu filmov prostredníctvom tituliek a dabingu, ale aj pridávaním množstva lokálnych titulov. Na platforme po novom nájdeš ďalšiu várku českých filmov.

  • Teorie tygra – komédia, ktorej príbeh sa točí okolo starnúcom veterinárovi Jánovi. Ten sa pokúsi vymaniť spod vplyvu svojej ženy tak, že finguje duševnú poruchu a nechá sa prijať do ústavu.
  • Bezva ženská na krku – romantický film o milujúcej manželke, ktorá začne po rozvode život odznova ako učiteľka v malej dedine.
  • Zahradnictví: Nápadník a Zahradnictví: Dezertér – dve časti trilógie odohrávajúcej sa pred udalosťami legendárneho filmu Pelíšky, ktorá ukáže príbeh a udalosti troch rodín počas najťažších období minulého storočia. Tretí diel Zahradnictví: Rodinný přítel je na Netflixe prístupný už dlhšie.
  • Jan Palach – ocenený životopisný snímok, ktorý sleduje posledné mesiace života študenta, ktorý sa upálil na protest proti potlačovaniu ľudských slobôd po začiatku okupácie Československa. Film mal symbolickú premiéru počas 50. výročia invázie vojsk Varšavskej zmluvy v roku 2018.
  • Po čem muži touží – komédia zobrazujúca charizmatického šéfredaktora časopisu Playboy, ktorého nezáväzný život sa jedného dňa zrúti ako domček z karát.
  • Hastrman – adaptácia románu Miloša Urbana rozprávajúca príbeh vodníka alias baróna de Caus v 19. storočí, ktorý sa zamiluje do mladej dievky Katynky.

Napriek tomu, že tieto filmy nepatria medzi najsledovanejšie kúsky a na Netflixe si pravdepodobne pritiahnu len malú skupinu divákov je skvelé vidieť, že streamovacia služba sa snaží „prispôsobiť“ domácemu trhu a zapôsobiť aj pridávaním lokálnych titulov, čo v minulosti nebolo vôbec bežné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom