Po tom, čo na začiatku roka dosiahli kryptomeny svoje historické maximá, nastal prudký úpadok, ktorý spôsobil niekoľkonásobné zníženie ich hodnoty. Zdalo sa, že boom okolo nich je na výraznom ústupe.

Len nedávno sme ti priniesli správu o tom, že vďaka rapídnemu úpadku kryptomien sa ťažiari vo veľkom zbavujú zariadení na ich ťažbu. Konečne sa znížila aj cena grafických kariet, ktorá bola donedávna pre bežného používateľa neprijateľná. No včerajší vzostup Bitcoinu ukazuje, že kryptomeny určite ešte nepovedali posledné slovo.

Navýšenie o vyše 14 %

Posledný mesiac bol v znamení stagnácie. Bitcoin si držal cenu okolo 7000 dolárov a veľa ľudí bolo vďaka tomu netrpezlivých. Za jeho rapídne zníženie môže najmä fakt, že viaceré krajiny zakázali kryptomeny na svojom území. To je však už za nami a Bitcoin tak znova naberá na sile.

Nenechaj si ujsť!
Kryptoošiaľ sa zmierňuje a ceny grafických kariet sa konečne vracajú do normálu

Po dlhom období sa tak cena Bitcoinu dostala nad hranicu 8000 dolárov, čím v priebehu 24 hodín poskočila o vyše 14 %. Podobný scenár zaznamenala aj ďalšia kryptomena Ethereum, ktorá je momentálne nad hranicou 500 dolárov za jednotku. Takýto obrat môže znamenať začiatok ďalšieho zvyšovania cien kryptomien. Všetko sa dozvieme už v pondelok, nakoľko cez víkend je obchodovanie na burze pozastavené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom