Aktualizácia smartfónov býva často diskutovanou témou. Vďaka veľkému množstvu modelov je takmer nemožné ich všetky udržiavať aktualizované na najnovšej verzii. Preto úplne najnovší Android väčšinou získavajú len vlajkové lode výrobcov, no aj to len po určitú dobu. Z pravidla sa dá hovoriť o maximálne dvoch rokoch (v tom lepšom prípade).

Samsung je jedna zo spoločností, ktoré nikdy priamo nehovoria, na aké zariadenia sa aktualizácia dostane. Jedinú istotu majú len majitelia vlajkových lodí, kde podpora trvá zvyčajne 2 roky.

Dočkať by sa mali aj majitelia takmer 3-ročného Galaxy S6

Zoznam zariadení, ktoré sa pravdepodobne aktualizujú, bol zverejnený na čínskej sociálnej sieti Weibo, takže ho treba brať tak trochu s rezervou, nakoľko sa nejedná o oficiálny dokument. Zoznam obsahuje naozaj veľa modelov, vrátane dve generácie starej Galaxy S6-ky. Tá je zrejme najväčším prekvapením, keďže Samsung rozhodne nemá vo zvyku takto dlho udržiavať nejaké zariadenie aktualizované.

Aktualizáciu na Android 8.0 Oreo pre Galaxy S6 potvrdil aj zamestnanec jedného z amerických operátorov. Nie je však známe, či bude dostupná pre všetky, alebo len pre vybrané lokality. Nakoľko sú ale všetky vybavené procesorom Exynos, je možné, že sa aktualizácia objaví aj na našom území.

Nenechaj si ujsť
Samsung ešte stále neskončil s vylepšovaním svojich displejov. Do Galaxy S9 osadí úplne nový a poriadne prepracovaný panel

Ďalšou zaujímavosťou je, že v zozname sa objavili aj zariadenia zo série Galaxy A, ktoré zatiaľ ešte neboli predstavené. Očakáva sa tak až začiatkom budúceho roka a lákadlom týchto smartfónov strednej triedy má byť aj Infinity displej.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom