Mitsubishi vyvinulo LED svetelnú technológiu, ktorá dokáže simulovať prirodzené slnečné svetlo prichádzajúce zvonka, čím vytvára efekt strešného alebo klasického okna. Touto technológiou chce oživiť depresívne kancelárie a priestory.

Veľké kancelárske priestory s mnohými kabínkami či stolmi, klasickými LED svetlami či nebodaj blikajúcimi neónkami. To všetko môže dennodenne pôsobiť na zamestnancov veľmi depresívne.

Ako informuje portál Gimodo, zdá sa, že Mitsubishi má na tento problém odpoveď. Riešením by mohla byť nová LED svetelná technológia, ktorá navnadí pocit prirodzeného slnečného svetla.

Zaujímavá myšlienka, ktorá však nie je až tak výnimočná

V minulosti sa už viacero spoločností snažilo priniesť do interiérov oživujúce prvky exteriérov. Príkladom môže byť spoločnosť SkyV, ktorá sa už pred viac ako dekádou snažila priniesť do interiéru stropné LCD panely, ktoré simulovali oblohu s mrakmi či dokonca stromy vejúce vo vánku. Podobne v roku 2014 namontovala spoločnosť Royal Caribbean do kajút lode Quantum of the Seas 80-palcové 4K panely simulujúce virtuálne balkóny.

Mitsubishi ale tentoraz prichádza namiesto LCD panelov s farbu meniacimi LED diódami. Takzvané Misola panely s 5-palcovým rámom dokážu vytvoriť efekt virtuálneho okna, ktorým počas dňa akoby vnikalo do miestnosti slnečné svetlo. Implementovaný rám tak dokáže naozaj verne simulovať farbu, intenzitu a pohyb slnečného svetla nad hlavou či do strán budovy.

Počas dňa sú osvetlené vždy iba tri strany rámu panela, pričom štvrtá vytvára efekt tieňa. To navodzuje pocit, že simulované slnečné lúče nevnikajú cez okno priamo, ale zo strán.

Túto novinku chce Mitsubishi pretlačiť do priestorov, ako sú kancelárie a dokonca aj veľké sklady. Taktiež domnieva, že by mohla byť prospešná na miestach, ako sú nemocnice alebo starobince.

Cena, ktorá pravdepodobne pochová tento zaujímavý produkt

Problémom môže byť ale cena samotného produktu, ktorá začína na 5685 € za manuálne naprogramovanú základnú verziu. Je tu však aj druhá, takzvaná „deluxe“ verzia, ktorá funguje na princípe automatizovaných časovačov. Jej cena však atakuje hranicu 6235 €. Hoci ide o veľmi zaujímavý produkt, suma, ktorú si zaň Mitsubishi pýta, pravdepodobne odláka mnoho potencionálnych záujemcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom