Ovládanie vozidla pomocou aplikácie v smartfóne môže byť naozaj užitočné. Potvrdzuje to aj video, v ktorom majiteľka Tesly objasňuje, ako sa jej podarilo vypátrať zlodejov, ktorí sa jej pokúsili ukradnúť Teslu Model 3, informuje InsideEVs.

Krádež auta bola kedysi skutočne jednoduchá, v dnešnej dobe je však pri najnovších modeloch už takmer nemožná, zabezpečenie a sledovanie vozidiel je dnes už na mimoriadne vysokej úrovni.

Prepojenie Tesly so smartfónom pomocou aplikácie znovu potvrdilo, že ukradnúť Teslu a zabezpečiť, aby ju jej majiteľ už nikdy nenašiel, je pri troche duchaprítomnosti majiteľa nemožné. Už v minulosti sa stalo, že majiteľ pomocou aplikácie v smartfóne uzamkol zlodeja v jeho Modeli 3 až do príchodu polície.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Facebook/A Current Affair

Tentokrát sa majiteľka po upozornení aplikáciou, že sa na vozidle spustil alarm, rozhodla skontrolovať auto v garáži a zistila, že sa tam nenachádza. Zachovala však chladnú hlavu a okamžite sa rozhodla skontrolovať pozíciu Tesly pomocou mobilnej aplikácie.

Zistila, že jej Model 3 je stále na blízku, a tak sa so svojim priateľom rozhodla auto sledovať, pričom upovedomila aj políciu. Mobilná aplikácia však okrem sledovania polohy dokáže ovládať aj iné funkcie, ako napríklad trúbenie, blikanie svetlami, otváranie a zatváranie strechy a okien či ovládanie rádia.

Why you don't try to steal a Tesla

We've seen our fair share of stupid acts here on A Current Affair.This one is definitely up there… #9ACA

Posted by A Current Affair on Friday, October 23, 2020

To sa samozrejme majiteľka rozhodla využiť a počas hľadania auta si tak vystrelila zo zlodejov. Pomocou aplikácie auto spomalila, stiahla okná a trúbila klaksónom, čo po chvíli donútilo zlodejov Model 3 odstaviť, vystúpiť z neho a utiecť, informuje Teslarati.

Nenechaj si ujsť
Revolučná appka od HAKA je už dostupná pre Android aj iOS. V reálnom čase skontroluje EČV áut okolo teba

Zlodej, ktorý Teslu šoféroval si však zabudol v aute vodičský preukaz, a tak ho bolo možné jednoducho identifikovať. Vďaka nahranému videu z krádeže sa policajti neskôr dopátrali aj k jeho komplicovi.

Ovládanie automobilu smartfónom môže byť skutočne užitočné aj v takýchto situáciách, čo výrazne znižuje možnosť krádeže vozidiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom