Od vzniku hraníc medzi štátmi začali ľudia vymýšľať rôzne spôsoby, ako do cudziny prepašovať tovar za účelom pekného zárobku. V modernom svete je cez pokročilé detektory len ťažké preniesť nejaké kovové predmety. Táto žena z Číny si pašeráctvo vyskúšala na vlastnej koži, keď chcela cez hranice dostať až 102 iPhonov od Apple.

Odvaha jej rozhodne nechýbala

Útla žena sa pred niekoľkými dňami v Shenzene pokúsila oklamať colníkov, keď na svojom tele chcela preniesť cez hranice spolu 102 iPhonov, no v zálohe mala aj 15 luxusných hodiniek známych značiek. Pracovníkom colného úradu sa nepozdával nepomer medzi jej výškou, chudými nohami a mimoriadne veľkým trupom. Navyše, aby čo najviac zakryla pašované smartfóny, mala na sebe oblečený aj hrubý sveter.

zdroj fotografie: XMNN

Keď však pred colníkmi prešla cez bezpečnostný detektor kovov, hneď im bolo jasné, ktorá bije. Táto odvážna alebo príliš neskúsená pašeráčka z Hongkongu si za svoj cieľ vybrala iPhony práve kvôli ich popularite a ak by sa jej ich poradilo prepašovať, zarobila by na nich pekný balík peňazí. To sa jej však, samozrejme, nepodarilo a colníci jej celý kontraband o hmotnosti zhruba 20 kg zhabali.

zdroj fotografie: XMNN

Nenechaj si ujsť
Interná prezenzácia Apple o tom, ako sa zbaviť únikov informácií o produktoch, unikla na verejnosť
Vyviazne bez trestu?

Za jej nezákonné pašovanie sa dostala pred orgány činné v trestnom konaní, no colní úradníci a miestne úrady ju zrejme zbavia obvinenia. Také šťastie však nemali pred dvoma rokmi dvaja muži. Jeden z nich si zaumienil prepašovať 94 smartfónov, zatiaľ čo druhý z nich o pár mesiacov neskôr chcel nezákonne preniesť až 146 telefónov. Ľudská vynaliezavosť skutočne nemá hraníc a za vidinou dobrého zárobku sú mnohí ochotní riskovať aj pobyt vo väzení.

zdroj fotografie: Pixabay

Vďaka moderným technológiám a prísnejším zákonom je v dnešných dňoch pre pašerákov čoraz ťažšie prepravovať tovar do cudziny. Často sú prichytení priamo pri čine alebo odhalení ešte predtým, ako sa im podarí predmety predať. Pašovanie sa však samozrejme netýka iba elektroniky, ale aj rôznych nelegálnych produktov ako drogy. V niektorých krajinách a najmä tých moslimských je za nelegálny považovaný aj alkohol, ktorý je na mnohých miestach veľmi vzácnym artiklom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom