Vianoce sú už čoskoro tu, na čo nedávno zareagovali so svojimi ponukami dvaja najväčší slovenskí operátori Orange Telekom. Tí predstavili svoje vianočné kampane, ktoré budú naozaj bohaté. Obaja operátori stavili takpovediac na istotu v podobe dát navyše a rozličných zariadení, ktoré doteraz v ponukách operátorov neboli zvykom.

Vianočné obdobie je pre operátorov tým najsilnejším v roku. Uvedomujú si to aj operátori, ktorí prispôsobujú svoje ponuky tak, aby oslovili čo najväčší počet zákazníkov. Okrem už spomínaných noviniek sa očakáva veľký záujem aj o smartfóny, ktoré si určite aj tento rok nájdu svoje miesto pod množstvom vianočných stromčekov.

Medzi veľmi obľúbené modely už dlhodobo patrí aj iPhone od kalifornskej značky Apple. Nový iPhone 11 bol oficiálne predstavený 10. septembra v Kalifornii a na našom trhu sa začal predávať presne 20. septembra.

Enormný záujem a prázdny sklad

Ako je už zvykom, aj napriek poriadne mastnej sume je o novinku obrovský záujem zo strany zákazníkov po celom svete. Slovensko nie je výnimka, pričom veľmi obľúbenou voľbou sa stáva kombinácia nového zariadenia spolu s paušálom, kedy vieš na zariadenie získať od operátora dotáciu, čím ušetríš slušnú sumu peňazí.

Niektorí operátori poskytujú možnosť zvoliť si úhradu určitej čiastky, pričom zvyšnú časť si môžeš rozrátať do mesačných splátok bez navýšenia. Takéto riešenie v konečnom dôsledku menej zasiahne tvoju peňaženku.

Od našich čitateľov sme však dostali množstvo správ o tom, že už dlhšie čakajú na nové iPhony, nakoľko ich operátor Orange nemá na sklade. Jedna čitateľka dokonca čaká na svoj nový smartfón už 3 týždne. Na základe týchto informácií sme oslovili Orange s otázkou, ako to vyzerá s naskladnením.

„Evidujeme vysoký záujem zákazníkov o tento model telefónu a robíme všetko preto, aby sme ich nesklamali a ich požiadavky dokázali uspokojiť. Všetko je však v rukách nášho dodávateľa, ktorý nám predbežne sľúbil naskladnenie ďalších kusov koncom tohto týždňa,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Orange Alexandra Piskunová.

Zobraziť celú galériu (0)
Pixabay (Úprava redakcie)

Orange má aktuálne vo svojej ponuke viacero verzií iPhonu 11, ktoré si môžeš kúpiť samostatne, alebo ich môžeš skombinovať s ktorýmkoľvek paušálom. Prehľad cien (bez paušálu) si môžeš pozrieť nižšie v prehľadnej tabuľke.

Telekom má takmer všetky modely v dostatočných počtoch

Aj v Telekome registrujú o nové iPhony zvýšený záujem zo strany zákazníkov. Záujem je dokonca väčší ako pri predchádzajúcich modeloch.

„Pri medziročnom porovnaní vnímame štart iPhone 11 rodiny ako silnejší oproti vlaňajším dvom štartom iPhone XR a iPhone XS. Pokiaľ porovnávame launch víkend, predali sme cca o 15% viac zariadení a celkovo vnímame vyšší záujem o tohtoročné portfólio. Zároveň si treba uvedomiť, že predajnosť modelov bude mať v najbližších mesiacoch odlišnú trajektóriu,“ uviedol hovorca spoločnosti Michal Korec. 

„Už od začiatku predaja má Telekom najlepšie zásoby pri modeloch iPhone 11. Od dodávateľa chodia v dostatočných počtoch, takže dokáže priebežne pokrývať záujem zákazníkov – aktuálne je nedostatok pri variante iPhone 11 128GB v bielej farbe.

Zobraziť celú galériu (0)
Unsplash (Úprava redakcie)

„Veľký záujem je o modely iPhone 11 Pro, aktuálne máme k dispozícii všetky modely okrem variantu iPhone 11 Pro 256GB, tiež v bielej farbe. Pri modeloch iPhone 11 Pro Max registrujeme vysoký záujem o oba modely, ale lepšie zásoby máme pri modeli iPhone 11 Pro Max 64GB, ktorý je aj aktuálne k dispozícii,“ dodal Korec. 

Z 12 nových modelov, ktoré Telekom tento rok zaradil do ponuky, má zatiaľ stále 8-9 modelov k dispozícii. Dodávky chodia priebežne každý týždeň, takže ak model napríklad v utorok nie je v e-shope, o 2-3 dni sa v ňom môže objaviť znova.

Situácia nie je ničím výnimočná

Nie je nič výnimočné, že nové iPhony sú aktuálne nedostupné. Táto situácia tu už bola niekoľkokrát a týkala sa takmer vždy nových iPhonov o ktoré je vždy enormný záujem. Je však potrebné poznamenať, že podobné „problémy“ s malým množstvom nemal len Orange, ale aj ďalší operátori. S rovnakou otázkou sme preto oslovili aj konkurenčných operátorov, no zatiaľ sme odpoveď nedostali. Článok budeme aktualizovať ihneď ako dostaneme odpovede aj od zvyšných operátorov.

Nové iPhony vedeli vždy spôsobiť ošiaľ, takže s prípadnou nedostupnosťou treba jednoducho počítať. Je potrebné si uvedomiť, že Slovensko je malý trh a operátori sú závislý na dodávkach od dodávateľov, pričom tí väčšinou uprednostňujú najskôr väčšie trhy a až potom tie menšie.

V každom prípade nedočkaví zákazníci Orange môžu byť pokojnejší, nakoľko podľa vyjadrenia by sa k novým iPhonom mohli dostať už koncom tohto, prípadne začiatkom budúceho týždňa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom