Október nám čoskoro končí a to je čas, kedy sa už väčšina spoločností pripravuje na vianočnú kampaň. Výnimkou nie sú ani mobilní operátori, pre ktorých je práve vianočné obdobie z hľadiska predajov jednoznačne najsilnejšie. V pondelok sme ťa informovali o ponuke Telekomu, no a dnes sa k nemu pridal aj operátor Orange, ktorý sa taktiež bude snažiť zaujať čo najväčší počet zákazníkov. 

Internet od Orange je stále dostupnejší. Pevný internet používa už 1,7 milióna domácností po celom Slovensku s rýchlosťou sťahovania 600 Mbit/s a rýchlosťou nahrávania 300 Mbit/s. Až 95 % populácie na Slovenku využíva 4G mobilný internet, pričom až pre 99 % je dostupné kombinované pokrytie s rýchlosťami do 225 Mbit/s.

Podpora sociálne slabších rodín a rozvoj internetovej gramotnosti

Hlavným cieľom Orange je podporovať internetovú gramotnosť na Slovensku. Pre tento účel bude slúžiť aj novinka v podobe možnosti darovania nespotrebovaných dát. Orange svojim zákazníkom prináša možnosť darovať ich nespotrebované dáta tým, ktorí ich potrebujú. Táto akcia potrvá do konca januára, čo pre zákazníka predstavuje tri fakturačné obdobia, kedy bude môcť darovať svoje dáta.

Tie daruješ cez SMS v tvare „DARUJEM“ na bezplatné číslo 100. Orange bude zároveň za každých 7 200 GB obdarovávať 100 sociálne slabších rodín balíkom služieb Love, ktorý bude obsahovať Paušál Go 20 €, pevný internet, Wi-Fi router s inštaláciou, kurz používania internetu a Notebook Lenovo D330 s balíkom Windows, Eset a Office.

Prvá rodina ho dostane už tento piatok 25. októbra 2019, pričom hodnota takéhoto balíka predstavuje sumu 650 €. Služby získajú zadarmo na dva roky. Nadácia Orangeu zároveň rozdá aj 50-tisíc eur ľudom, ktorí budú potrebovať určitú formu pomoci. Celkovo až 544 zamestnancov Orange už darovalo 7265,3 GB dát, čo vychádza v priemere 13,35 GB na jedného zamestnanca.

Rozdávanie dát a extra bonusov

Orange si uvedomuje, že pre väčšinu ľudí je ponuka dát veľmi dôležitá. V programe Navzájom zadarmo dostane každý účastník 3 GB dát naviac až na 6 mesiacov, pričom aktiváciu je možné urobiť pomocou SMS alebo Môj Orange. Ak si k svojmu paušálu zoberieš aj nejaké zariadenie, tak dostaneš ďalšiu porciu dát vo výške 10 GB. Toto zvýhodnenie taktiež platí na obdobie 6 mesiacov, pričom ho dostaneš k akémukoľvek balíku Love, či Paušálu Go. Zákazníci, ktorí si vyberú Paušál Go Biznis dostanú 10 GB dát až na 9 mesiacov.

Výber nového zariadenia sa ti v Orange určite oplatí. Pokiaľ si zoberieš Paušál Go a pevný internet, na nové zariadenie získaš extra bonus vo výške 100 €. Ak k ním pridáš aj televíziu, tak tvoj extra bonus na nové zariadenia sa vyšplhá až na 150 €, čo sa prejaví na konečnej sume, ktorú dáš za zariadenie, ktoré si si vybral.

Extra bonus platí pre nových, ale aj pre existujúcich zákazníkov. Tí ho budú môcť využiť tak, že si k svojmu existujúcemu paušálu vyberú novú službu a v závislosti od danej kombinácie získa zákazník bonus na nové zariadenie vo výške 100 € alebo 150 €.

Zľava platí na akékoľvek zariadenie v Orangei, zároveň si vieš zvyšnú sumu rozdeliť do mesačných splátok. Na výber máš okrem množstva smartfónov aj robotický vysávač Xiaomi MiRobot Vacuum za jedno euro, konzolu Sony Playstation 4 500 GB 2019 s tromi hrami za 24 eur, prípadne televízor Samsung za 113 eur.

Zvýhodňovanie služieb v balíkoch

Postupne sa viacerí operátori vyberajú cestou „balíkovania“. Aj Orange upriami svoju pozornosť hlavne na kombináciu svojich služieb do rôznych výhodných balíkov, pričom zvýhodňovanie jednotných služieb do budúcna neplánuje. Je to aj logické, nakoľko väčšina z nás potrebuje okrem telefonovania aj pevný internet, či televíziu a v rámci balíka vieš dostať oveľa výhodnejšiu cenu.

Operátori sa postupne pripravujú na najsilnejšie obdobie roka a my budeme pozorne sledovať s akými ponukami prídu aj zvyšní konkurenti. Zo všetkého bude ťažiť hlavne zákazník, ktorí bude mať nakoniec pri výbere dilemu, nakoľko každý operátor prichádza s niečim zaujímavým.

Ako výhodne môže zákazník získať smart zariadenie, ak sa rozhodne pre balík služieb Love  v čase trvania vianočnej ponuky, čiže od 25.10. 2019 do 29.2. 2020?

Ak si zákazník do svojho balíka služieb Love vyberie najobľúbenejší hlasový paušál Go 30 €  s neobmedzenými volaniami a správami a s 12 GB dát za 30 eur mesačne, k tomu sa rozhodne pre Balik starostlivosti za euro mesačne, vďaka ktorému získa špeciálnu zákaznícku starostlivosť, napríklad bezplatné hovory na Zákaznícku linku 905, bezplatné vydanie PUK kódu, či vydanie SIM karty alebo zmenu telefónneho čísla.

Do domácnosti si vyberie pevný internet Home Optimal Fiber za 15 eur mesačne a k tomu TV na optike Home Optimal TV za 5 eur mesačne. Mesačne za balík služieb Love, vďaka ktorému získa do domácnosti všetko, čo na komunikáciu a zábavu potrebuje, bude platiť 51 eur. S balíkom služieb Love s mesačným poplatkom 51 eur zákazník získa nasledovnú dotáciu na zariadenie: 

  • Za paušál s doplnkovou službou 186 eur  
  • Za balík Love 150 eur 
  • Zľava na zariadenia spolu 336 eur

Vďaka tejto zľave na zariadenia zákazník môže získať napríklad:

  • Smart TV za 113 eur namiesto 449 eur
  • Samsung Galaxy Watch Active 2 44mm eSIM za 133 eur namiesto 469 eur
  • Sony Playstation 4 500 GB 2019 3 hry za 24 eur namiesto 360 eur
  • Xiaomi MiRobot Vacuum za euro namiesto 310 euro
  • Samsung Galaxy A50 za euro namiesto 330 eur

Zákazník si zľavu môže uplatniť na akékoľvek zariadenie z aktuálnej ponuky Orangeu. Navyše, aj po zľave je možné zobrať si želané zariadenie na splátky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom