Pokiaľ sa o našu oblohu aspoň trochu zaujímaš, zrejme si včera sledoval očakávané úplné zatmenie Slnka. Kým bežní ľudia (prevažne Američania) uvideli iba samotné zatmenie, pracovníci NASA toho zachytili oveľa viac.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedným z nich je aj Joel Kowsky, ktorý pracuje ako fotograf Národného úradu pre letectvo a vesmír. Tomu sa včera podarilo zachytiť taký úkaz, aký sa podarí možno iba raz za život. Cez čiastočne zatienené slnko totiž preletela Medzinárodná vesmírna stanica (ISS), ktorú sa fotografovi podarilo zachytiť na fotografii zloženej zo siedmich snímkov. Vytvorenie tohto unikátu nebolo vôbec jednoduché a vyžadovalo mesiace či roky plánovania.

Nenechaj si ujsť
Revolúcia v rýchlosti cestovania je na dosah. Briti vyvíjajú lietadlo, ktoré preletí miesta kdekoľvek na svete za 4 hodiny

Vesmírna stanica je navyše veľká zhruba ako futbalové ihrisko, obieha Zem z výšky 400 kilometrov a pohybuje sa rýchlosťou až 27 600 km/h. Včerajšie čiastočné zatmenie Slnka bolo možné najlepšie pozorovať zo Severnej Ameriky, no čiastočne bolo viditeľné aj z Južnej Ameriky, Afriky a Európy. Nechýbalo ani živé vysielanie od NASA, takže zatmenie mohol vidieť v plnej paráde naozaj každý.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.