V uplynulých dňoch sa na povrch dostali znepokojivé informácie týkajúce sa bezpečnostných kamier od Amazonu. Podľa vyjadrení niekoľkých zamestnancov majú údajne pracovníci v Rumunsku a Indii sledovať záznamy za účelom trénovania umelej inteligencie, informuje HillTopMonitor.

Bezpečnostné kamery od Amazonu ukladajú svoje záznamy na cloud, no tie sú podľa oficiálnych vyjadrení vedenia spoločnosti v maximálnom bezpečí a nemá k nim prístup nikto iný, ako majitelia danej kamery.

Nedávne výpovede asi desiatky zamestnancov však tvrdia niečo úplne iné. Podľa ich slov pracovníci v Rumunsku a Indii sledujú krátke, asi 20 až 30 sekundové záznamy z týchto kamier, ktoré následne vyhodnocujú, píše DirtySouthSoccer. Denne takto dokážu zhliadnuť a preveriť až 150 záznamov, na ktorých sa dokonca našiel aj sexuálny obsah.

Všetky sledované záznamy by mali byť umelou inteligenciou označené ako „potenciálna hrozba“ a pracovníci ich preverujú preto, aby túto umelú inteligenciu mohli trénovať a zlepšovať. Tá totižto niekedy označí ako hrozbu napríklad prechod domáceho maznáčika pred kamerou. Ďalšie zábery, ktoré majú pracovníci preverovať, sú tie, ktoré im zaslali samotní zákazníci, napríklad pre zlú kvalitu videa, alebo pre nesprávne definovanie hrozby.

Zobraziť celú galériu (0)
BRIGHT SIDE/YouTube

Amazon však tvrdí, že žiadne video, ktoré nezaslali zákazníci dobrovoľne, by nemalo byť preverované ľudskou osobou. Výnimkou môžu byť jedine záznamy samotných zamestnancov, ktorí sa dobrovoľne zapojili do programu trénovania umelej inteligencie. Otázkou však zostáva, ako sa teda medzi tieto sledované videá mohli dostať záznamy so sexuálnym obsahom. Nikto z majiteľov kamery by rozhodne takéto video dobrovoľne nezasielal.

Amazon svojich zákazníkov navyše uisťoval, že na pracoviskách, kde sa tieto zábery preverujú, platia zvýšené bezpečnostné opatrenia. Napríklad, žiaden so zamestnancov nesmie na tomto pracovisku používať mobilný telefón. Ak sa tieto podozrenia oficiálne potvrdia, Amazon ma zarobené na slušný problém, ktorý minimálne naštrbí dôveru zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom