Smartfóny z dielne tohto japonského výrobcu v poslednej dobe upadajú, no spoločnosť sa napriek tomu nevzdáva a predstavuje aj vlajkové lode. Tie posledné mali svoju premiéru ešte počas konferencie MWC 2018 a v apríli ich nasledoval vylepšený prémiový variant. Nová Xperia XZ2 Premium sa na trh dostane po pár mesiacoch onedlho, no už teraz má jedinečný titul, ktorý mu konkurencia rozhodne nemusí závidieť.

Sony má vo svete telefónov a smartfónov svoju dlhoročnú históriu, počas ktorej svetu ukázalo desiatky skvelých kúskov. Postupom času však začala spoločnosť v tomto priemysle tápať a dokonca sa v poslednom čase skloňuje aj ukončenie produkcie týchto zariadení. Ešte predtým však Sony ukázalo svoje ďalšie vlajkové lode. Xperiu XZ2 a XZ2 Compact v apríli doplnil model XZ2 Premium, ktorý sa výrobca chystá čoskoro priniesť na trh.

Xperia XZ2 Premium získala jedinečný titul

Na svoj prémiový model však výrobca nasadí aj prémiovú cenu. Oficiálna suma pre európsky trh zatiaľ nie je známa, no v USA si tento kúsok môžu zákazníci predobjednať za 999 dolárov. Prvé zásielky začne Sony doručovať už od 30. júla. Budúci zákazník sa tak poteší výbave, ktorá zahŕňa výkonný procesor Snapdragon 845, veľkú 6 GB operačnú pamäť RAM, či nádherný 4K HDR displej. Novinkou tohto kúsku je duálny fotoaparát, ktorý Sony doteraz odmietalo do svojich smartfónov vložiť. Všetok špičkový hardvér však zatieňuje jedna vlastnosť, ktorá budúceho majiteľa príliš nepoteší.

Nenechaj si ujsť
Sony v biznise so smartfónmi tápa. Kvôli jedinej technológii sa ho ale snaží udržať

Teda skôr nepoteší jeho dlane, v ktorých bude novú Xperiu XZ2 Premium každodenne používať. Jej hmotnosť sa totiž zastavila až na 232 gramoch, čo z nej robí najťažší smartfón za posledné roky. V tomto smere si tak prémiová novinka od Sony získala nie príliš chvályhodné prvenstvo. Z prémiovejších zariadení je ľahší od nej aj Samsung Galaxy S8 Active, ktorý so svojim „brnením“ váži 208 gramov. Top trojku najťažších smartfónov posledných rokov uzatvára iPhone 8 Plus so svojimi 202 gramami. Nadupaná výbava týchto kúskov poteší nejedného zákazníka, no ten sa bude musieť vysporiadať s ich vyššou hmotnosťou.

Sony Xperia XZ2 Premium však mohla ešte prejsť redukčnou diétou, pretože jej 3D sklo s hliníkovým rámom v najhrubšom mieste meria až 11,9 mm. Vďaka tomu tiež patrí medzi jedne z najhrubších smartfónov tohto roka. Chápeme, že všetok hardvér vyžaduje svoj priestor a má istú váhu, no konkurencia to predsa len zvláda vtesnať do tenších a ľahších modelov. Sony tak zrejme chcelo získať prvenstvo za každú cenu, aj keby malo ísť o titul najťažšieho smartfónu za posledné roky. V každom prípade si budúci majiteľ užije všetky možnosti Xperie XZ2 Premium do sýtosti. Pokiaľ je tiež skalným fanúšikom výrobcu, vysoká hmotnosť mu zrejme prekážať nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom