Čínske Xiaomi neustále zásobuje svojich zákazníkov mnohými novinkami, ktoré nemajú len skvelé ceny, ale aj poriadnu kvalitu. Spoločnosť teraz rozšírila svoje portfólio gadgetov vďaka crowdfundingu o ďalšiu novinku. Kvalitne spracovaný zámok Xiaomi AeroX Smart Fingerprint U-lock je dokonalou ochranou pred zlodejmi a stojí menej ako by si čakal.

Xiaomi je známe výrobou kvalitných zariadení a svoje štandardy neporušilo ani pri novom zámku U-lock. Ten môže používateľ využiť na zamknutie bicykla, alebo aj v aute, informuje Gizmochina. Najväčšou prednosťou tohto gadgetu je jeho odolnosť, vďaka ktorej ho nie je jednoduché rozrezať ani pílkou na železo. Celé zariadenie sa skladá z dvoch častí, z tela zámku, ktoré je odolné proti odcudzeniu a z oblúka z nehrdzavejúcej ocele v dvoch dĺžkach.

Kvalita spojená s modernými technológiami

Hlavná časť zámku však nie je tak celkom obyčajná. Xiaomi ju totiž vybavilo modernými technológiami, ktoré prinesú ešte lepšiu úroveň zabezpečenia. Miesto klasického kódu stačí používateľovi pre odomknutie kladky priložiť iba svoj odtlačok prsta, ktorý ju odomkne behom 0,55 sekundy. Pre zlodejov, ktorí by si mysleli, že tento systém oklamú, to vôbec nebude jednoduché.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo ďalší netradičný produkt. Odhalí nočnú oblohu v plnej kráse

U-lock zámok totiž rozozná falošný odtlačok prsta od toho pravého. Vstavaná 260 mAh batéria by mala na jedno nabitie vydržať podľa slov výrobcu až 12 mesiacov, no v prípade potreby sa dá jej energia doplniť cez USB-C port, informuje portál Shilfa. Používateľa však systém upozorní na menej ako 15 % energie. Pokiaľ by sa predsa len batéria úplne vybila, Xiaomi pribalilo k zámku aj dva kľúče, ktorými sa dá odomknúť. Svojim prevedením tak AeroX Smartf Fingerprint U-lock vyhovie každému a navyše disponuje certifikáciou IP65.

Predáva sa s dvomi rôzne veľkými oblúkmi vo veľkostiach 224,8 mm a väčší z nich má dĺžku až 300 mm. Za menšiu verziu o hmotnosti viac ako 1,2 kg si Xiaomi pýta na domácom trhu len necelých 26 €, pričom verzia s dlhším oblúkom vyjde už na menej ako 29 €. Inteligentná kladka od tohto giganta je tak skvelým prostriedkom, ktorý ochráni bicykle a používateľ sa naň môže naozaj spoľahnúť. Dostupná bude už v máji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP