Xiaomi sa ako jedna z málo spoločností sústredí na viacero segmentov zariadení naraz a svojich fanúšikov stále prekvapuje rôznymi novinkami. Doteraz sme z jeho dielne videli „tonu“ skvelých smartfónov, gadgetov a domácich pomocníkov, no teraz sme sa dočkali ešte zvláštnejšej novinky. V posledných dňoch Xiaomi predstavilo hneď niekoľko zariadení, medzi ktoré patrí aj nový teleskop, s ktorým bude pozorovanie hviezd úplne novým zážitkom.

Fanúšikovia čínskeho Xiaomi niekedy ani nestíhajú rátať nové produkty, ktoré spoločnosť predstavuje ako na bežiacom páse. Z množstva noviniek však teraz vytŕča špeciálne zariadenie, ktoré nemá nič spoločné so smartfónmi, ba ani s domácnosťou. Jedná sa totiž o teleskop pre pozorovanie hviezd a prírody, ktorý stojí necelých 80 €, informuje Gizmochina.

Xiaomi opäť prekvapuje netradičnou novinkou

Základom tohto teleskopu je kvalitná sklenená optika, ktorá zahŕňa 23 mm a 10 mm asférické okuláre so 60° uhlom záberu, informoval MyDrivers. Objektívy pre pozorovanie oblohy sú navyše potiahnuté špeciálnym povlakom, ktorý prináša vyššiu kvalitu a zostruje obraz. Vyhotovenie teleskopu je však určené ako pre skúsenejších používateľov, tak aj pre amatérov, vďaka čomu zvládne pozorovanie oblohy a prírody naozaj každý.

Nenechaj si ujsť
Ikonický a dnes už legendárny Xiaomi vysávač má vylepšenú verziu. Takýto je Mi Robot Vacuum 1S

Xiaomi Star Trang Telescope je vybavený aj pevným a odolným tripodom z nerezovej ocele. V balení je tiež dostupná ochrana okulárov, vďaka ktorej nedôjde k ich poškodeniu. Celý set sa dá pritom zavrieť aj do batoha s dvoma rúčkami a bavlnenou podšívkou, ktorá teleskop ochráni počas prenášania. Táto novinka by sa mala dostať na domácom trhu do predaja už 9. apríla počas Xiaomi Mi Fan festivalu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom