Obyčajné multiplayerové hry v krátkom čase nahradila nová kategória, ktorá so sebou prináša ešte väčšiu dávku súťaživosti a boj o prežitie. Novinky ako Fortnite alebo PlayerUnknown’s Battlegrounds už nie sú len výsadou počítačov a dostali sa aj na smartfóny, kde sa tešia veľkej obľube. Popularitu „Battle Royal“ hier si všimlo aj Xiaomi a rozhodlo sa im konkurovať vlastným titulom Survival, ktorý je už testovaný v uzavretej bete.

Komunita hráčov zažila v poslednom období veľkú revolúciu v hraní multiplayerových hier, o ktorú sa postaralo Bluehole Studio a štúdio Epic Games. Ich výtvory v podobe PUBG a Fortnite ponúkajú rozdielne grafické spracovanie, prostredie a možnosti, no myšlienka „Battle Royal“ žánru ostáva zachovaná. Boj o život medzi mnohými protivníkmi si zamilovali hráči aj na smartfónoch, kde nás však čaká ďalší prírastok do rodiny.

Xiaomi sa chystá vstúpiť do sveta „Battle Royal“ hier

Za jeho tvorbou však nebude stáť svetoznáme herné štúdio, ale známy výrobca smartfónov, Xiaomi. Spoločnosť pred pár dňami predstavila nový herný smartfón Black Shark 2, ktorý je ideálnym pre hranie tých najnáročnejších hier. Potešiť aj ostatných však má nový titul s pomerne jednoduchým názvom, Survival. Principiálne pôjde o „Battle Royal“ hru založenú na princípe Fortnite a PUBG. Tá však dostane pozmenené prostredie či avatarov, ktorí budú môcť tiež lietať a hráči budú na začiatku hry vyskakovať z vesmírnej lode.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk na Twitteri perlil. Hráči Fortnite sú podľa neho „veční panici“

Xiaomi má túto novinku už testovať v uzavretej bete pre viacero rôznych smartfónov, aby tak bol vo výsledku herný zážitok čo najlepší na mnohých modeloch. Nový počin spoločnosti však bude dostupný výhradne pre zariadenia s Androidom. Keďže je hra v počiatočnej fáze testovania, na jej oficiálne vydanie si budeme musieť ešte nejaký ten týždeň počkať.

Xiaomi už ale teraz na svojom oficiálnom fóre odhalilo zopár záberov z hry, ktoré majú hráčom ukázať, s čím budú mať neskôr dočinenia. Uzavreté beta testovanie bolo vyhradené iba pre zopár vyvolených účastníkov a vývojári nateraz ďalších testerov neprijímajú. Bude však zaujímavé sledovať, aké možnosti nový titul Survival prinesie a či sa pokúsi o niečo, čo jeho silnej konkurencii stále chýba.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú