Obľuba Elona Muska posielať tweety na Twitteri je všetkým dobre známa. CEO mnohých veľkých spoločností si tento spôsob komunikácie s verejnosťou zamiloval, no jeho vyjadrenia nemusia byť všetkým po vôli. Fortnite hrajú milióny hráčov, ktorých teraz Elon Musk označil za „večných panicov“ a hru by najradšej odkúpil, len aby ju vymazal z mapy herného sveta.

Štúdio Epic Games sa postaralo o veľkú senzáciu, ktorá sa stala stredobodom pozornosti veľkého množstva hráčov. Popri klasických hrách sa mu totiž podarilo preraziť s „battle royal“ titulom s kreslenou grafikou, ktorý dnes pozná takmer každý, vrátane Elona Muska. Napriek tomu, že aj on obľubuje počítačové hry, Fortnite mu jednoducho do oka nepadol, čo dal na Twitteri jasne najavo.

Elon Musk sa pustil do milovníkov Fortnite

CEO Tesly, SpaceX a The Boring Company vo svojom tweete totiž napísal, že chce zachrániť deti od večného panictva. Netrvalo dlho, aby svojim počinom rozhneval takmer 80 miliónov Fortnite hráčov, ktorým sa jeho tvrdenia vôbec nepáčili. Na kontroverzné vyjadrenie Elona Muska reagovalo aj štúdio Epic Games, ktoré sa pustilo do jeho projektu pre kolonizáciu Marsu.

Nenechaj si ujsť
Fortnite zažíva nečakaný problém. Je zdrojom zničenia stoviek manželstiev

Posmešky tu však nekončili a k téme sa vyjadril aj jeden z hráčov tejto populárnej hry, ktorý sa priznal, že svoje panictvo stratil až po hraní Fortnite. Ani táto obhajoba však u Muska nezabrala. „Online sa nepočíta“, odpovedal Elon Musk tomuto hráčovi. Veľkú diskusiu medzi jedným z najznámejších ľudí zo sveta techniky a hráčmi Fortnite sledovali desiatky tisíc ľudí. Po krátkom čase všetko utíchlo a Twitter tak už nebol bojovým poľom medzi fanúšikmi tejto hry a miliardárom, ktorý si tiež vo voľnom čase rád zahrá zopár vybraných titulov.

Medzi jeho obľúbené pritom patrí Bioshock či Overwatch, čo on sám priznal v otvorenej diskusii na fóre Reddit. Dráma na Twitteri nateraz utíchla a Epic Games zatiaľ nikto nekúpil. Hráči si tak môžu naďalej vychutnávať svoj obľúbený Fortnite, zatiaľ čo bude Elon Musk pokračovať na budovaní svojho plánu pre kolonizáciu Marsu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom