Xiaomi dnes opäť púta pozornosť, keď spoločnosť uviedla na svet nový smartfón. Ide o pokračovateľa herného kúsku Black Shark, ktorý prichádza s RAM pamäťou ako žiaden iný smartfón doteraz.

Xiaomi Black Shark Helo prichádza na trh s poriadne výkonnými špecifikáciami. Dizajn zadného skleneného krytu opäť zdobia viaceré dizajnové prvky, pričom telefón je lemovaný aj RGB svetlami, ktorých efekty je možné meniť a prispôsobujú sa napríklad aj dianiu na obrazovke.

Displej ponúka veľkosť 6,1-palcov, ide pritom o FullHD AMOLED panel s podporou HDR aj farebného gamutu DCI-P3 a SRGB. Xiaomi vo výbave uvádza aj špeciálny čip pre nezávislé spracovanie obrazu. Obrazovka ponúka pomer strán 18:9 a výrobca sa na prednej strane vyhol implementácii výrezu.

Masívna operačná pamäť

Samozrejme, v oblasti výkonu sa na ničom nešetrilo. Vnútri sa o všetko stará Snapdragon 845, ktorý bude môcť pracovať so 6, 8 a aj masívnou 10 GB RAM. Xiaomi Black Shark Helo je tak vôbec prvým smartfónom na svete, ktorý ponúka podobne veľkú operačnú pamäť. Vnútorné úložisko v závislosti od konfigurácie ponúkne 128 alebo 256 GB. Energiu bude dodávať 4000 mAh batéria, s podporou rýchleho dobíjania cez USB typu C. Na konštrukcii nechýba ani 3,5mm audio jack a snímač odtlačkov prstov na zadnej strane.

Xiaomi inovovalo aj odvádzanie tepla. Vnútri Black Shark Helo sa nachádzajú dve vodné rúrky s kvapalinou, ktoré odvádzajú teplo priamo od procesora a majú zaisťovať maximálny výkon počas dlhšej doby. Ďalšou špecifickou vlastnosťou sú dva stereo reproduktory na prednej strane. Ich umiestnenie je určené pre dosiahnutie maximálneho audio zážitku pri hraní hier.

Herný ovládač aj duálny fotoaparát

Už z prvej generácie zariadenia poznáme aj anténu účelovo umiestnenú v zadnej časti do tvaru X, pre lepší príjem signálu pri horizontálnom uchopení smartfónu. Novinkou je WiFi anténa umiestnená na boku, ktorá má rovnako eliminovať možnosť nedostupnosti signálu pri hraní.

Xiaomi opäť spolu so smartfónom predstavilo aj špeciálny herný ovládač. V základnej verzii sa pripája zľava (pri horizontálnom uchopení), k dispozícii však bude aj verzia s ovládacími prvkami na oboch stranách. Operačný systém ešte výrobca nešpecifikoval, ale na začiatku by malo ísť o Android 8.1 s niekoľkými funkciami určenými pre hráčov. Systém by mal napríklad ponúkať umelú inteligenciu, ktorá samostatne vyberie najlepšie zábery z hry a ponúkne ich okamžite na zdieľanie.

Dva zadné fotoaparáty prichádzajú s rozlíšením 12 a 20 MPx. Nechýba umelá inteligencia pre rozpoznávanie scén či funkcia bokeh. Predný snímač ponúka rozlíšenie 20 MPx, taktiež s možnosťou rozostrenia pozadia.

Ceny a dostupnosť

Black Shark Helo v základnej konfigurácii 6 GB/ 128 GB bude začínať na cenovke v prepočte na úrovni 400 €. Najvýkonnejšia verzia s 10 GB RAM a 256 GB úložiskom bude dostupná od 12. decembra za cenu v prepočte 526 €. Ide o ceny na domácom čínskom trhu a zatiaľ nie je presne jasné, kedy a za koľko bude možné zariadenie kúpiť aj u nás.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP