Čínske Xiaomi nám pred pár dňami ukázalo počas predstavenia na domácej pôde svoju novú dvojicu vlajkových lodí pre rok 2020, ktoré disponujú špičkovými vlastnosťami a stále prijateľnou cenou. Upravený dizajn, ešte viac výkonu a ohromné fotoaparáty si získali pozornosť mnohých fanúšikov, ale aj ľudí, ktorí donedávna používali smartfóny konkurencie. Generálny manažér skupiny Xiaomi prezradil, že až 40 % zákazníkov, ktorí si nové Xiaomi Mi 10 alebo Mi 10 Pro kúpili, prišli od konkurencie, informuje Gizchina.

Takéto informácie totiž zverejnil Xu Jieyun na sociálnej sieti Weibo len pár dní po premiére týchto noviniek. Xiaomi tento rok zapracovalo na vylepšenom dizajne, ale aj ešte lepších špecifikáciách týchto smartfónov, čo sa síce odrazilo na vyšších cenách, no ani to neodlákalo mnohých ľudí od kúpy. Hoci mali modely Mi 10 a Mi 10 Pro premiéru len pred 3 dňami, v prvotnom predaji sa vyhradené skladové zásoby minuli už v priebehu niekoľkých sekúnd.

Mnoho ľudí vymenilo svoj konkurenčný smartfón za novú Mi 10-ku

Podľa Xiaomi vygeneroval bleskový výpredaj až 200 miliónov čínskych juanov, čo je približne 26,4 miliónov eur a predalo sa počas neho zhruba 42 000 až 50 000 kusov týchto noviniek. Záujem o nové vlajkové lode je teda obrovský, no prípadní záujemcovia si na ďalšiu várku budú musieť chvíľu počkať. Produkciu totiž ovplyvňuje problém s koronavírusom, informuje GSMArena. Ďalšie spustenie predaja tak môže prísť až o nejaký čas. To však platí iba pre domácu Čínu.

Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi 10 ohromilo technologických nadšencov. Má najlepší fotoaparát na trhu a úžasné ceny

Globálne predstavenie smartfónov bolo pôvodne naplánované na 23. február, kedy ich malo Xiaomi ukázať celému svetu počas konferencie MWC 2020, no tá bola práve kvôli šíriacemu sa koronavírusu zrušená.

Spoločnosť tak hľadá alternatívne riešenie, no presný dátum premiéry globálnej verzie modelov ešte nebol stanovený. Na domácej pôde sa však Mi 10 a Mi 10 Pro teší veľkému záujmu ľudí, ktorí v mnohých prípadoch vymenili za túto novinku aj svoje smartfóny od iných značiek.

Xiaomi

Celkovo tak malo spraviť až 40 % zákazníkov, ktorí si v prvej vlne stihli toto nové Xiaomi kúpiť. Tí, ktorí tak nestihli, budú mať možnosť už 18. februára.

Aj to je teda dôkazom toho, že spoločnosti sa podarilo predstaviť skutočne špičkové smartfóny s tým najlepším hardvérom, ktoré aj vďaka stále výhodným cenám lákajú množstvo ľudí. Všetky špecifikácie, ceny a vlastnosti Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro sme zhrnuli v samostatnom článku z predstavenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom