Už dlhé týždne kolujú internetom špekulácie o nových produktoch, ktoré má čínske Xiaomi predstaviť koncom mája. CEO spoločnosti však teraz potvrdil, že popri nových smartfónoch a fitnes náramku uvidíme aj nové MIUI 10. Už 31. mája sa odohrá predstavenie v Šen-čene, na ktorom nám Xiaomi ukáže novú Mi7-ku, ale aj výročný model Mi8, ktorý môže ako prvý priniesť aj vylepšenú nadstavbu MIUI 10.

Mnohí fanúšikovia Xiaomi si iste spomínajú na predstavenie MIUI 9, ktoré všetkých svojimi schopnosťami presviedčalo, že je bleskovo rýchle. Spoločnosť si na tejto nadstavbe dala skutočne záležať, no to, čo príde o pár dní, bude ešte dokonalejšie.

MIUI 10 bude rýchlejšie ako bleskovo rýchle MIUI 9

Žiaľ, túto novinku už neokúsia používatelia, ktorých Xiaomi smartfóny stále bežia na operačnom systéme Android 5.0 Lollipop. Prekvapením posledných týždňov bola tiež nová aktualizácia, ktorá do vybraných modelov tohto výrobu priniesla vylepšenú verziu MIUI 9.5. Tú ale onedlho na to Xiaomi stoplo. Práve toto rozhodnutie spoločnosti môže naznačovať príchod očakávanej 10-ky. Nová nadstavba môže mať premiéru vo výročnom smartfóne Xiaomi Mi8. Tento kúsok uzrie svetlo sveta v rovnaký deň ako aj model Mi7 a fitnes náramok Mi Band 3.

Nenechaj si ujsť
Potvrdené: O pár dní uvidíme predstavenie výročného Xiaomi Mi 8

Nástupca svojho populárneho predchodcu sa dokonca stihol už ukázať na zápästí Lei Juna počas premiéry herného smartfónu Black Shark. Okrem nového MIUI 10 sa dlho hovorí aj o prvom 3D skenovaní tváre používateľa, ktoré do sveta Androidu má ako prvé priniesť práve Xiaomi. S touto jedinečnou výbavou by tak mohol pravdepodobne prísť výročný model Mi8. Donedávna sa tiež hovorilo o tom, že Xiaomi nakoniec nepredstaví model Mi7, ale číselné označenie kvôli poverám preskočí. Mnohí verili, že v skutočnosti teda uvidíme iba jediný smartfón, ktorým mala byť práve Mi8-ka.

Nová fotografia ale ukázala dva rozdielne panely prednej steny, ktoré takmer potvrdzujú, že počas oficiálneho predstavenia skutočne uvidíme oba očakávané modely. Tým samozrejme nebude chýbať ani výrez displeja. Celé čakanie sa tak skončí už 31. mája, kedy nám čínsky gigant v Šen-čene ukáže svoje najnovšie produkty. Medzi nimi ale bude chýbať Xiaomi Mi Max 3. Jeho premiéra má byť naplánovaná až na júl. Mnohí fanúšikovia spoločnosti sa však nevedia dočkať práve debutu novej výročnej vlajkovej lode spoločnosti, spolu s modelom Mi7 a náramkom Mi Band 3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom