Pomaly sa blížime k dátumu, kedy by mala byť oficiálne predstavená nová vlajková loď spoločnosti Xiaomi. Nedávno sa však objavila správa, že novinka neponesie názov Mi7 ako sa pôvodne predpokladalo.

Súčasná vlajková loď nesie označenie Mi6, preto sa očakávalo, že Xiaomi bude v číslovaní pokračovať a nový model sa bude volať Mi7. Istý populárny bloger z Číny (Mocha RQ) však tvrdí, že Xiaomi preskočí označenie Mi7 v prospech názvu Mi8.

Za všetkým sú čísla

Dôvod, prečo by sa spoločnosť k tomuto kroku mala uchýliť, je jednoduchý. Číňania sú založení na číslach a vidia v nich istú symboliku. A nakoľko je rok 2018 a Xiaomi oslavuje svoje 8. výročie, chce tak zosúladiť aj označenie novej vlajkovej lode. Hovorilo sa aj o tom, že Mi8 bude špeciálny smartfón, ktorý bude predstavený popri Mi7, no toto tvrdenie bolo vyvrátené.

Nebolo by to ale prvýkrát, keď sa niektorá zo spoločností rozhodla vynechať nejaké označenie pre svoje vlajkové lode. Ako príklad možno uviesť spoločnosť OnePlus, ktorá vynechala názov OnePlus 4, nakoľko je toto číslo v čínskej kultúre považované ako nešťastné.

Nenechaj si ujsť!
Xiaomi Mi7 na reálnych fotografiách: Základné dizajnové črty sa nebudú páčiť každému

Bez ohľadu na to, ako sa smartfón bude nazývať, vieme, že pôjde o špičkovú vlajkovú loď. Okrem Snapdragonu 845, 8 GB RAM či 256 GB úložiska sa hovorí aj o tom, že to bude vôbec prvý Android, ktorý ponúkne 3D rozpoznávanie tváre. Predstavenie sa očakáva už 23. mája. Následný začiatok predaja sa odhaduje v priebehu júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom