Xiaomi už oficiálne potvrdilo, že jeden z najväčších a najdôležitejších eventov pre spoločnosť v tomto roku sa odohrá v čínskom Shenzhene. Dnes už vieme, že sa dočkáme aj toľko očakávaného smartfónu Xiaomi Mi 8.

O tom, ako to vlastne je s predstavením ďalšej vlajkovej lodi Xiaomi sme ťa informovali v predchádzajúcom článku. Pôvodne sme predpokladali, že čínsky výrobca nám má na tejto konferencii predstaví smartfón Mi 7 a fitnes náramok Mi Band 3, teraz sa však zdá byť potvrdené, že uvidíme aj iný produkt. Xiaomi totiž pri svojom 8. výročí vzniku predstaví aj smartfón s označením Mi 8, ktorý má zrejme mohol byť ďalším top modelom spoločnosti. Naznačuje to najnovší promo obrázok, ktorý prezrádza, že výrobca už začal s predajom lístkov na podujatie v termíne 31. mája.

Už o pár dní sa tak dočkáme dlhoočakávaného smartfónu. Že pôjde o poriadne veľkú udalosť, dokazujú informácie o údajnom počte návštevníkov tohto eventu. Podľa informácií, ktoré publikoval portál Gizmochina by si predstavenie Xiaomi Mi 8 malo naživo pozrieť až 5 tisíc divákov. Lístky pritom nie sú vôbec lacné a záujemcov vyjdu v prepočte na takmer 100 až 270 €.

Predpokladané základné špecifikácie Xiaomi Mi 8:

  • Procesor Snapdragon 845;
  • 6 GB a 8 GB RAM;
  • Interné úložisko so 128 GB;
  • OLED displej s veľkosťou 6,01 palca;
  • Výrez v hornej časti obrazovky;
  • Veľmi otázna je prítomnosť snímača odtlačkov v displeji a 3D technológia skenovania tváre;
  • Duálny fotoaparát s využitím umelej inteligencie a 2x optickým zoomom;
  • Android Oreo;
  • Batéria s kapacitou 4000 mAh a technológiou rýchleho nabíjania;

Okrem promo plagátu sa na internete objavil aj únik informujúci o budúcich cenách Xiaomi Mi 8. Veľkú dôveryhodnosť mu však vzhľadom na viditeľné úpravy nemožno prisúdiť. Každopádne pri modeli s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom udáva čínsku cenovku 2799 juanov, v prepočte 372 €, model s 8 GB RAM a 128 GB ROM by podľa fotografie mal vyjsť na približne 426 €.

Také ceny by boli rozhodne skvelé, ako to však nakoniec bude si počkáme do 31. mája. Našťastie to už nie je ďaleko a konečne sa vyjasní aj situácia okolo potencionálneho predstavenia Xiaomi Mi 7. Špekulácie okolo tohto smartfónu sa nakoniec vzhľadom na prakticky istý Mi 8 nemusia potvrdiť. Zostáva nám 9 dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom