Power Banky, alebo aj externé nabíjačky, sú v poslednom čase na veľkom vzostupe a ich popularita stále narastá. Tieto zariadenia majú niekoľko výhod, medzi ktoré patrí najmä ich veľkosť a zmestia sa vám bez problémov do vrecka. Čínske Xiaomi teraz po úspešnej 10 400 mAh externej nabíjačke predstavilo jej novú verziu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Nový Xiaomi Power Bank prichádza s kapacitou 10 000 mAh a hneď si môžeme všimnúť, že oproti predchodcovi nastal menší pokles kapacity. Vďaka tomu je však nový power bank až o 21% tenší ako jeho predchádzajúca verzia. Xiaomi tiež zapracovalo na energetickej účinnosti batérií a nový power bank je tak o 30% energeticky účinnejší. To znamená, že s novým power bank nabijete Xiaomi Mi Note s 3000 mAh batériou 2.1-krát a iPad Mini jedenkrát a iPhone 6 až 3,5-krát. Xiaomi použilo batérie od Panasonic a LG, súčasťou je aj ochrana proti skratu, prehriatiu, prepäťová ochrana a ďalšie.

xiaomi-power-bank-10000mah-4

Samozrejmosťou je opäť telo z brúseného kovu a nový Xiaomi power bank je k dispozícii v červenej, striebornej a zlatej farbe. Váha novej externej nabíjačky od Xiaomi je 207 gramov a v porovnaní so staršou verziou, ktorá váži až 250 gramov, je teda nová verzia až o 43 gramov ľahšia. Veľkosťou sa vyrovná vizitke a nechýbajú ani LEDky pre signalizáciu stavu nabitia batérie. Pre nabíjanie zariadenia je k dispozícii klasický USB konektor s výstupom 5.1 V / 2.1 A, pre vstup zasa microUSB konektor.

Čerešničkou na torte je cena, keďže nový Xiaomi Power Bank s kapacitou 10 000 mAh si môžete zakúpiť za necelých 18 € u partnera iBuygou.com.

xiaomi-power-bank-10000mah-5

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú