Čínske Xiaomi si získalo srdcia zákazníkov nielen svojimi skvelými prémiovými smartfónmi, ale tiež modelmi nižšej cenovej kategórie, ktoré ponúkajú za málo peňazí veľa muziky. Ďalší kúsok nižšej triedy však prekvapuje svojou fotovýbavou, ktorá predčila aj vlajkové lode. Redmi Note 7 prichádza ako prvý zástupca novovytvorenej dcérskej značky Xiaomi a prináša fotoaparát, ktorý vo svojej triede rozhodne vyniká.

Xiaomi rozbehlo predstavovanie nových smartfónov už krátko po začatí nového roka. Ohlasovaná nová séria modelov s označením „Redmi“ bola vytvorená ako samostatná značka, ktorú teraz reprezentuje prvý cenovo dostupný kúsok, Redmi Note 7. Táto novinka prichádza s moderným štýlovým dizajnom, ktorý nenápadne odkazuje na nedávno predstavené Xiaomi Mi Play. Rovnako sa aj v tomto prípade dostalo na výrez v tvare kvapky vody a zadnú stenu pokrývajú gradient farby.

Dostupná novinka s nadštandardným fotoaparátom

Okrem elegantného dizajnu však chce nové Redmi Note 7 zaujať najmä svojim hlavným snímačom Sony IMX 586 so 48 MPx rozlíšením a clonou f/1.8, pričom druhý z dvojice objektívov disponuje 5 MPx rozlíšením a bude slúžiť pre vytváranie „bokeh“ efektu. Fotoaparát so 48 MPx rozlíšením pritom môže pri dobrom svetle využívať pixely veľké len 0,6 mikrónu, alebo pri horších svetelných podmienkach skombinuje viacero pixelov pre vytvorenie kvalitnejšej fotografie, no už s 12 MPx rozlíšením. Výhodu by smartfónu mal v tomto prípade priniesť aj väčší senzor fotoaparátu.

Nenechaj si ujsť
Honor View 20 má 48 MPx fotoaparát a je prvým smartfónom sveta, ktorý využíva technológiu nanolitografie

Zvyšok hardvérovej výbavy poteší každého bežného používateľa, ktorý môže využiť výkon procesora Snapdragon 660 pri každodennom používaní. S týmto čipom prídu aj dve verzie operačnej pamäte RAM, ktorá bude dostupná s kapacitou 3 GB pri variante s 32 GB internou pamäťou a viac úložiska s kapacitou 64 GB prinesie do smartfónu verzia s až 6 GB RAM.

Prednej strane dominuje veľký 6,3″ displej s pomerom strán 19,5:9 a FullHD+ rozlíšením. Do výrezu obrazovky pritom výrobca zasadil 13 MPx selfie fotoaparát. O napájanie celého zariadenia sa stará veľká 4 000 mAh batéria, ktorú je možné dobiť cez modernejší USB-C port.

V konštrukcii sa však našlo dostatok miesta aj pre 3,5 mm audio jack. Za túto novinku si ako zvyčajne Xiaomi pýta veľmi prijateľné ceny. Prvý model z novej línie s označením „Redmi by Xiaomi“ bude stáť v základnej verzii s 3 GB RAM a 32 GB ROM len 130 €, pričom za vybavenejšie prevedenie so 6 GB RAM a 64 GB ROM zákazník zaplatí približne 175 €. Tieto ceny však platia pre domáci trh a po príchode na Slovensko sa môžu mierne upraviť. K dispozícii však budú tri rôzne prevedenia, a to Dream Blue, Twilight Gold a klasická čierna verzia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú