V Číne bola len pred pár hodinami predstavená nová vlajková loď spoločnosti Honor, ktorá prichádza s viacerými zaujímavými vymoženosťami. Zaujme predovšetkým fotoaparátom a tiež špeciálnym zadným krytom, ktorý sa dizajnovo podaril na jednotku s hviezdičkou.

Prvé informácie sme sa o smartfóne dozvedeli už začiatkom mesiaca, kedy bol ukázaný úzkemu okruhu ľudí. Telefón bol však zabalený v ochranných obaloch a tak nebolo možné vidieť rôzne dizajnové prvky a predstavenie bolo veľmi skúpe aj na bližšie informácie. Tomu je však koniec a Honor View 20 je oficiálne tu.

Netradičný zadný fotoaparát

Hneď na prvý pohľad zaujme predná strana, ktorá je takmer celá pokrytá displejom, čo je spôsobené aj integrovaním predného fotoaparátu do diery v displeji. Vyzerá to tak, že tento trend predsa len bude doménou roku 2019 a vystrieda tak rovnako kontroverzný výrez v displeji. Už hneď pri displeji je vidieť šetrenie výrobcu, ktorý sa rozhodol novinku vybaviť len LCD, FullHD+ displejom (1080 x 2310), ktorého veľkosť je 6,4″. Spomínaný selfie fotoaparát má rozlíšenie až 25 MPx, čo je na pomery smartfónov viac než dosť.

Nemenej zaujímavá je aj zadná strana, ktorá ako prvá na svete je vyrobená nanolitografiou, vďaka ktorej sa podarilo dosiahnuť jedinečný dizajn a ide o niečo, čo zaujme každého okoloidúceho. Až je škoda osadiť smartfón nejakým puzdrom. Okrem nádherného dizajnu v tvare „V“ (symbolizuje radu View) sa tu nachádza aj masívny 48 MPx fotoaparát (f/1,8, CMOS, Sony IMX 586), ktorý je však sám ako kôl v plote. Síce sa vedľa neho nachádza niečo ako sekundárny snímač, no v skutočnosti ide o 3D TOF senzor, ktorý vylepšuje 3D rozpoznávanie objektov do 1 metra a umožní dané objekty premietnuť do virtuálnej podoby. Miesto tu má aj čítačka odtlačkov prstov.

Sesterská spoločnosť Huawei je známa tým, že ponúka parametre vlajkových lodí za veľmi priaznivé ceny. Rovnako je tomu aj v tomto prípade a Honor View 20 prichádza s procesorom Kirin 980, ktorému sekunduje 6, prípadne až 8 GB RAM. Bohaté je aj úložisko, ktoré začína na 128 GB a končí najvyššou konfiguráciou s 256 GB. Smartfón beží na najnovšom operačnom systéme Android 9.0 Pie, ktorý je doplnený o známe prostredie EMUI.

Prečítaj si tiež
Ďalšia evolúcia smartfónov je tu. Prichádza kúsok, ktorý má 48 MPx fotoaparát

Batéria bude má kapacitu až 4000 mAh, čo by vzhľadom k nenáročnému hardvéru a menšiemu rozlíšeniu displeja malo bohate stačiť. Predaj začína v Číne už zajtra, pričom stanovená cena za verziu 6 + 128 GB je na úrovni 380 €. Za špeciálnu verziu s 8 GB RAM a 258 GB úložiskom si zákazník priplatí až 510 €. Dostupnosť na našom trhu zatiaľ nie je, no to sa zmení už 22. januára, kedy bude európska verzia smartfónu predstavená v Paríži.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom