Bohatá ponuka dostupných smartfónov tohto výrobcu víta v rodine nový prírastok. Xiaomi včera oficiálne predstavilo nový Mi Play, ktorý chce zaujať moderným dizajnom s gradientnými farbami a výbornou cenou.

Kým celý svet včera oslavoval Štedrý večer, Xiaomi si pri tejto príležitosti pripravilo prekvapenie v podobe nového smartfónu, ktorý splní očakávania všetkých bežných zákazníkov. V novom modeli Mi Play totiž spojilo elegantné tvary konštrukcie s peknými premenlivými gradient farbami. Práve moderný dizajn a nízka cena sú hlavnými doménami tohto kúsku, ktorý je vôbec prvým zástupcom tejto novej línie smartfónov od Xiaomi.

Vianočné prekvapenie za málo peňazí

Pri návrhu nového Xiaomi Mi Play skombinoval výrobca prvky niekoľkých známych smartfónov, aby tak vo výsledku ponúkol zákazníkovi skvelo vyzerajúci model, ktorý ho prekvapí nízkou cenou. Na prednej strane môžeme nájde 5,84″ FullHD+ displej, ktorému zo spodnej časti ukrajuje čierny rámik. Zaujímavé je však rozhodnutie spoločnosti zavrhnúť dieru v obrazovke. Zatiaľ čo sa ostatní konkurenti uchyľujú práve k tomuto riešeniu, Xiaomi využilo známy „notch“, ktorý však v tvare kvapky zaberá omnoho menej miesta ako v prípade takých iPhonov.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi sa opäť zapísalo do Guinessovej knihy rekordov. Tentoraz na to použilo vyše tisíc svojich smartfónov

Zadnú stranu zdobia moderné gradient farby, ktoré ponúkajú kombináciu ružovej a zlatej či modrého a fialového odtieňa, ale nezabudlo sa ani na čierne prevedenie. V tejto farebnej pokrývke nájdeme snímač odtlačkov prstov, ale tiež vertikálne orientovaný duálny fotoaparát s rozlíšením 12 MPx + 2 MPx. Zvyšok ukrytého hardvéru poskytne dostatok sily pre každodenné úlohy, prehliadanie sociálnych sietí, ale aj hranie hier. O výkon sa tu stará procesor MediaTek P35, ktorému Xiaomi pridalo aj 4 GB operačnej RAM pamäte. To všetko dopĺňa ešte 64 GB interného úložiska s možnosťou jeho rozšírenia prostredníctvom microSD karty.

Zdrojom energie pre túto štýlovú novinku je 3 000 mAh batéria, ktorá svoju energiu dopĺňa cez starší microUSB port, no vďaka energeticky nenáročnému hardvéru má potenciál vydržať na jedno nabitie naozaj dlho. Systém Android 8.1 Oreo je už klasicky doplnený o skvelú nadstavbu MIUI 10. Xiaomi však muselo kvôli nízkej cene urobiť aj mnoho kompromisov. Márne by sme v novom Mi Play hľadali podporu pre rýchle či bezdrôtové nabíjanie, NFC, alebo odolnosť voči vode a prachu.

Táto novinka je stavaná pre priemerného používateľa, ktorý podľa spoločnosti zrejme takúto výbavu nevyžaduje. Prilákať ho však má poriadne nízka cena, ktorá bola stanovená len na zhruba 140 €. To ale platí pre domácich zákazníkov a inde vo svete môže byť finálna suma o čosi vyššia. Globálna verzia smartfónu tak môže stáť o pár eur viac, no stále bude dostatočne lacná na to, aby prilákala rady zvedavých záujemcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom