Xiaomi oficiálne predstavilo Globálnu verziu MIUI 8

banner-mi-maxMIUI 8 je nová verzia azda najlepšej nadstavby Androidu. Už niekoľko týždňov prebieha test klasickej čínskej verzie ROM, z ktorej máme každý piatok k dispozícii aj preloženú verziu do slovenského a českého jazyka. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Určite však viete, že Xiaomi vyvíja aj Globálnu ROM, ktorá plne podporuje Google služby a niekoľko mesiacov aj český jazyk. Niektorý používatelia teda radšej využijú práve túto globálnu verziu, ktorú je jednoduchšie nainštalovať do smartfónu. Xiaomi v Indii konečne predstavilo MIUI 8 Global ROM a stabilná verzia bude sprístupnená 16. augusta. Verejné testovanie však bude prebiehať už od 11. júla.

Xiaomi MAX 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


111739pw7g7d3hgjofjoj7.jpeg.thumb

Oproti čínskej ROM je teda zoznam kratší a MIUI 8 Global dostanú tieto smartfóny: Mi 2/2S, Mi3, Mi4, Mi4i, Mi5, Mi Note, Mi Max 32 GB verzia, Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2 Prime, Redmi Note 3G, Redmi Note 4G, Redmi Note Prime, Redmi Note 2 a Redmi Note 3 (Snapdragon 650 verzia).

145914j8uqawlwkz0gg130
Zmeny zbrusu novej verzia nadstavby MIUI sú naozaj rozmanité. Značnou obmenou prešlo celé prostredia, ktoré teraz oveľa viac využíva prvky Material dizajnu. Nové vylepšenia určite nájdeme na každom rohu a všetky sme si podrobne rozpísali pri oficiálnom predstavení MIUI 8 v Číne ešte niekoľko týždňov dozadu.

Zdroj: En.miui.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
33%
Mám to
67%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]