banner-mi5
Určite viete, že slávna nadstavba MIUI vychádza v dvoch verziách. MIUI si teda môžete stiahnuť v Developer verzii, ktorá je vždy nabitá novými funkciami, no používateľ nemá zaručenú stabilitu. Verzia s prívlastkom „Stable“ je špičková a je vydávaná v dlhších časových intervaloch, nakoľko implementovanie všetkých nových funkcií zaberie nejaký čas.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Fanúšikovia Xiaomi smartfónov svoj zrak vždy obracajú na komunitu miuios.cz, ktorá sa venuje prekladom do slovenského, respektíve českého jazyka a využíva ako Developer verziu, tak aj Stable verziu nadstavby. Určite ste počuli už o probléme s bootloaderom, ktorý komplikoval neoficiálnym komunitám preklad do jazykov danej krajiny. Tento problém sa dal z časti eliminovať, no len pri smartfóne Xiaomi Redmi Note 3. Ďalšie znechutenie prišlo pri implementovaní novej ochrany priamo do kernelu, ktorá skomplikovala úspešné použitie už hotového prekladu a smartfón sa stále brickol. No naši prekladatelia sú skvelí a ani táto ochrana ich neodradila od dotiahnutia prekladu do úspešného konca. Potešili nás teda správou, ktorá oznamuje, že preklad je k dispozícii pre ďalšie 4 smartfóny, presnejšie sa jedná o Xiaomi Redmi 3, najnovší tablet MiPad 2, elegantný Mi4s a pre top smartfón strednej triedy, Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

xiaomi-mi5-recenzia (21)

Čínska verzia MIUI na Xiaomi Mi5

Bohužiaľ, stále je nutné odomknúť spomínaný bootloader a nainštalovať TWRP recovery. Pre užívateľa, ktorý nie je zdatný v oblasti flashovania, to môže byť veľmi problematický postup. Tu na scénu prichádza druhá skvelá správa. Oficiálne zastúpenie Xiaomi kontaktovalo hlavných prekladateľov a oznámilo im, že aj bez ich súhlasu implementujú preklad do ich Global ROM verzie MIUI. Aby nevznikali rôzne nepodarené preklady, MIUI CZ-SK sa rozhodlo, že poskytnú ich dokonalý preklad. Pre menej zdatných úžívateľov to znamená , že budú môcť využívať preklad bez nutnosti odomykania bootloaderu a ostatných povinností okolo tejto operácie. Aktualizácie na novšie verzie prebiehajú cez OTA. Jediným problémom je trochu dlhšia doba vydania Global verzie. Vzhľadom na fakt, že Global verzia nie je dostupná pre všetky smartfóny, prekladatelia sa rozhodli, že aj naďalej budú naplno vydávať aktualizácie na týždennej báze. Ak ste zdatný programátor, aj vy môžete pomôcť k čo najlepšiemu prekladu. Zdrojový kód pre českú ROM nájdete na tomto odkaze a slovenská ROM je k dispozícii tu.

Najnovšiu verziu SK/CZ ROM pre svoj Xiaomi smartfón nájdete na tomto odkaze

Zdroj: Miuios.cz

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom