banner-mi-max
Necelý mesiac dozadu, konkrétne 10. mája, bola predstavená najnovšia verzia populárnej nadstavby MIUI s poradovým číslom 8. Tá so sebou prináša nesmierne množstvo zmien, či už kozmetických alebo funkčných. Zopár dní dozadu sme zaregistrovali verejné testovanie najnovšieho systému upraveného česko-slovenskou komunitou. Neváhali sme a MIUI 8 sme vyskúšali za vás.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Na začiatok musíme poďakovať komunite Miuios.cz, ktorá odvádza nesmierne dobrú robotu. Najnovšiu verziu softvéru sme nainštalovali na náš redakčný smartfón Xiaomi Mi4. Samotný proces aktualizácie a následného bootu systému trval asi 10-15 minút. Ihneď po spustení zariadenia nás tak vítal MIUI 8. Od prvého momentu sa systém správal veľmi svižne a nedochádzalo k žiadnym zásekom alebo spomaleniam, ktoré by nepriaznivo ovplyvnili používateľský zážitok. Počas dvoch dní testovania sme zaznamenali veľmi dobrú prácu pamäte RAM, ktorá dokáže udržať beh procesov na pozadí bez neželaných ukončení. Výdrž batérie dosahovala taktiež výborné výsledky a telefón bolo nutné pripojiť na nabíjačku až po 5-6 hodinách zapnutého displeja.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


miui8

Nový, svieži dizajn nadstavby ponúka prostredie plné farieb, ktoré sa menia podľa počasia alebo tónov hudby, ktorú máte pustenú. Prepracované notifikačné centrum po novom nie je rozdelené na dve časti a rýchle prepínače sa nachádzajú na spoločnej obrazovke s jednotlivými notifikáciami, údajmi o počasí a posuvníkom na ručnú reguláciu jasu displeja. Stále je však možné prepnúť na režim, pri ktorom sú notifikácie a rýchle prepínače oddelené. Zmeny dizajnového prevedenia sa dočkali aj niektoré vstavané aplikácie a menu multitasking. Po novom sa nad náhľadom spustených aplikácií nachádza jednoduchý hudobný prehrávač. Novinkou je aj vstavané písmo, ktoré pôsobí čistejším a krajším dojmom.

Nové funkcie MIUI 8 dokážu neraz zjednodušiť bežné používanie zariadení. Za zmienku stojí takzvaný dlhý screenshot, pomocou ktorého je možné vytvoriť snímok obrazovky celej webovej stránky. Ďalšou dôležitou funkciou je dotykový asistent. Ten slúži na bleskovú orientáciu a zľahčenie niektorých operácií. Inšpiráciu si berie z plávajúcich hlavičiek aplikácie Messenger a je tak vždy prístupný po hranách displeja. Tou najzásadnejšou novou funkciou MIUI 8 je rozhodne možnosť nastavenia dvoch rôznych domovských obrazoviek s vlastným usporiadaním aplikácií.

Systém od česko-slovenskej komunity bežal počas celého testovania ukážkovo, no napriek tomu je dôležité upozorniť na to, že sa stále jedná o alpha verziu, čo značí, že systém nie je určený na dennodenné používanie. Ak si chcete najnovšiu verziu MIUI vyskúšať aj vy a máte jedno zo zariadení Xiaomi Mi3, Mi4, Mi5 alebo Mi Note, tak neváhajte a navštívte stránky fóra Miuios.cz. Inštalácia je na vlastnú zodpovednosť a je určená iba pre skúsených užívateľov.

Zdroj: Miuios.cz

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom