Prvá vlna predstavenia prémiových smartfónov v tomto roku je už za nami. Ich zoznam sa však bude ďalej rozširovať o ďalšie skvelé kúsky. Už koncom mája by malo Xiaomi predstaviť dlho očakávaný model Mi 7, pričom presný dátum premiéry teraz prezradil uniknutý plagát.

Xiaomi Mi MIX 2S, ktoré malo premiéru len pred pár týždňami, patrí aktuálne k najlepším smartfónom spoločnosti. Svojim spracovaním a výbavou si tento model získal srdcia mnohých fanúšikov. Výrobcovi sa doň podarilo vložiť svoj doteraz najlepší duálny fotoaparát. Jeho kroky by mal onedlho nasledovať ďalší model.

Nová Mi 7-ka príde už o pár týždňov

Podľa odhaleného pútača na sociálnej sieti Weibo bude očakávané Xiaomi Mi 7 predstavené 23. mája. Táto vlajková loď Mi-línie má byť medzi modelmi spoločnosti výrazným posunom vpred. Očakáva sa, že z plochy jeho displeja odkrojí kontroverzný výrez obrazovky. V ňom sa bude nachádzať predná selfie kamera, reproduktor pre volania, ale aj snímače, ktoré by podľa doterajších dohadov mohli priniesť 3D technológiu rozpoznávania tváre. Spočiatku sa hovorilo, že Xiaomi má s touto novou technológiou isté problémy. Nová Mi 7-ka tak mala prísť na svet o čosi neskôr, konkrétne až v priebehu 3. štvrťroka.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi7 sa ukazuje na prvých reálnych fotografiách

Nie je isté, či sa spoločnosti podarilo vyriešiť problémy tak skoro, alebo sa rozhodla pre iný spôsob rozpoznávania tváre. Mnohých však poteší, že sa Xiaomi Mi 7 dočkajú už čoskoro. Jeho výbava by zároveň nemala utekať ďaleko od tej, ktorú sme videli v modeli Mi MIX 2S. Opäť sa tak stretneme s procesorom Snapdragon 845 a operačnou pamäťou RAM o kapacite 6/8 GB, ktorá sa bude odvíjať od veľkosti internej pamäte.

Vrcholom výbavy bude vylepšený duálny fotoaparát s umelou inteligenciou podobne ako v Xiaomi Mi MIX 2S. Dohady však hovoria, že popri klasickej Mi 7-ke by sa premiéry malo dočkať aj jej väčšie dvojča s prívlastkom „Plus“. Táto informácia ale nebola ničím potvrdená, a tak nám neostáva nič iné, iba si počkať na oficiálne predstavenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú