Zatiaľ čo sa výrobcovia Android smartfónov snažia reprodukovať prémiové vlastnosti iPhonu X, ten je stále jediným, ktorý ponúka 3D rozpoznávanie tváre. Jeho výrez obrazovky je v porovnaní s konkurentmi o čosi širší, a to kvôli snímačom potrebným pre túto technológiu. K 3D skenovaniu tváre sa chce uchýliť aj Xiaomi v pripravovanom modeli Mi 7, ktorý ale príde na svet neskôr ako sa čakalo.

Keď na jeseň minulého roka predstavil Apple svoj výročný iPhone X, mnohí fanúšikovia ostali zhrození jeho výrezom obrazovky. Tento nový prvok za sebou zanechal zmiešané reakcie, avšak onedlho na to ho začali využívať aj výrobcovia Android smartfónov. V porovnaní s vlajkovou loďou z Cupertina je však „notch“ v týchto modeloch viditeľne užší. Dôvodom je absencia snímačov, ktoré v iPhone X zabezpečujú 3D rozpoznávanie tváre používateľa.

Výrobné problémy odložia debut Xiaomi Mi 7.

Doteraz sme mohli vidieť hneď niekoľko Android smartfónov s výrezom displeja, pričom ho do svojich modelov vložil už aj Huawei, Oppo, či Vivo a v budúcnosti k nim pribudne aj LG, OnePlus, ale aj čínske Xiaomi. Práve posledná menovaná spoločnosť sa pokúsi do výrezu obrazovky modelu Mi 7 vložiť aj senzory pre skenovanie tváre v 3D. Tým by sa táto novinka stala prvým Android smartfónom vôbec, ktorý do vienka dostane túto technológiu. Výrobca sa mal pri jej vývoji spolčiť aj s ďalšími spoločnosťami. Tie mu majú pomôcť dotiahnuť toto biometrické zabezpečenie do finále.

Zobraziť celú galériu (1)
Android Phones Collection/YouTube

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi7 sa ukazuje na prvých reálnych fotografiách

Ani spolupráca s Qualcommom, spoločnosťou Himax Technology a Truly Opto-Electronics ale zatiaľ nepriniesla plodné výsledky. Pri vývoji 3D rozpoznávania tváre totiž vznikli problémy, ktoré môžu premiéru Xiaomi Mi 7 presunúť až do druhej polovice tohto roka. Nikomu z vyššie spomenutých sa totiž nedarí vyvinúť hardvér a softvér s kvalitným 3D skenovaním tváre používateľa. Technológia vraj už existuje, no doteraz mala podať iba chabé výsledky, ktoré pre konkurenčný boj nestačia. Pred Xiaomi teda stojí neľahká úloha, no na jej úspešné zvládnutie si počkáme o čosi dlhšie.

Samsung zrejme bude porazený konkurentom z Číny

Xiaomi Mi 7 by si však nakoniec malo predsa len uchmatnúť titul prvého Android smartfónu s 3D rozpoznávaním tváre. Táto technológia je totiž schopná zatiaľ fungovať iba v modeloch s procesorom Snapdragon 845, ktorým má disponovať aj táto novinka.

Čipy Kirin a Exynos od Huaweiu a Samsungu však takúto možnosť nemajú. Aj keď sa hovorí, že na obdobnej technológií pracuje aj tento kórejský gigant, tak v jeho smartfóne ju zrejme uvidíme až o 2 roky. Dovtedy však môže Samsung poraziť práve Xiaomi, ktoré svoju novú Mi 7-ku ukáže síce trocha neskôr, no skutočne má stať za to.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom