Youtuber JerryRigEverything je známy tým, že vo svojich videách testuje odolnosť smartfónov voči poškriabaniu, ohnutiu a vystaveniu displeja priamemu ohňu. Tentoraz si zobral na paškál najnovšiu vlajkovú loď Mi6 od spoločnosti Xiaomi.

Tí, ktorí poznajú videá tohto známeho Youtbera, si urcite pamätajú, ako dopadol test Xiaomi Mi5. Testy ukázali, že predchodcu Mi6 je možné ľahko ohnúť, ba dokonca až zlomiť pôsobením tlaku. JerryRigEverything teda skonštatoval, že Mi5 je síce výkonný smartfón, ale použité materiály nemajú práve najvyššiu odolnosť. Mnohých preto zaujímalo, ako v jeho testoch dopadne aktuálny top model Xiaomi Mi6.

Na videu vyššie môžeš vidieť, že JerryRigEverything započal svoj test odolnosťou smartfónu voči poškriabaniu displeja. Xiaomi Mi6 disponuje 5,15 palcovým displejom, ktorý je chránený odolným sklom Gorilla Glass. Ten začal javiť známky škrabancov na šiestej úrovni Mohsovej mierky. V praxi to znamená, že ak máš smartfón vo vrecku, tak displej Xiaomi Mi6 je odolný voči bežným škrabancom od kľúčov či mincí. To navyše značí, že Mi6 sa kvalitou vyrovnal iným vlajkovým smartfónom v oveľa vyššej cenovej kategórii, akým je napríklad Samsung Galaxy S8. Youtuber taktiež testoval odolnosť senzora odtlačkov prstov voči poškriabaniu. Na tento pokus použil žiletku a test ukázal, že senzor sa nedá poškriabať len tak ľahko, keďže sa nachádza pod ochranným sklom obrazovky. To isté platí aj pre predný 8 MPx selfie fotoaparát, ktorý sa taktiež nachádza pod ochranným sklom.

Xiaomi mi6Zdroj fotografie: Screenshot YouTube/ JerryRigEverything

Kúpiť výkonné Xiaomi Mi6 za 400 €
Zľavový kupón Xiaomi6

Zadná strana Mi6 je vyrobená zo skla, ktoré nielenže vyzerá elegantne, no aj škrabancom odoláva priam perfektne. Xiaomi Mi6 je navyše dostupný aj v exkluzívnej verzii s keramickým zadným panelom, čo poskytuje ešte vyššiu ochranu. Objektívy 12-megapixelového zadného duálneho fotoaparátu sú tiež chránené pod robustným sklom zadného panelu a preto je ich taktiež obtiažné poškriabať. JerryRigEverything vystavil smartfón aj pôsobeniu priameho ohňa na displej. IPS displej Mi6 dokázal odolávať priamemu ohňu 10 sekúnd, kým sa neukázali mŕtve pixely. Oproti predchodcovi si tak Mi6 polepšil o celých 6 sekúnd.

Xiaomi mi6Zdroj fotografie: Screenshot YouTube/ JerryRigEverything

Xiaomi Mi6 taktiež obstál v teste ohnutia. Smartfón sa síce trochu ohol, ale v konečnom dôsledku sa vrátil do pôvodného stavu. Jeho predchodca Mi5 v tomto teste úplne pohorel. Použitie lacného kovu a nedostatok kovového rámu spôsobilo, že pri skúške ohybu sa Mi5 doslova rozpadol na dve časti. Mi6 celkovo váži 168 gramov a je o 31% ťažší ako Mi5, čo naznačuje použitie odolnejších a kvalitnejších materiálov v aktuálnej vlajkovej lodi od Xiaomi. JerryRigEverything zakončil svoje video konštatovaním, že Xiaomi Mi6 je šampiónom pokiaľ ide o odolnosť a cenovú dostupnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom