„The notch“ alebo „výrez“. Dve slová, ktoré tento rok závratným tempom naberajú na popularite. Ich sláva začala s predstavením smartfónov Essential Phone a iPhone X.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tieto dva smartfóny sú totiž od ostatných bezrámikových niečím výnimočné. Zatiaľ čo napríklad Galaxy S8, LG V30 alebo Xiaomi Mi Mix 2 majú rámiky trochu hrubšie, Essential a Apple sa ich snažili za každú cenu čo najviac zúžiť.

Výsledkom je výrez

Výsledkom týchto činov sú takzvané „výrezy“, ktoré zaberajú menšiu alebo väčšiu plochu v hornej časti displeja a obsahujú všetky potrebné komponenty, ktoré by sa na úplne bezrámikový smartfón nevošli. Ide najmä o fotoaparát, reproduktor pre hovory a senzory na rozpoznanie tváre. Či už sa nám to teda páči, alebo nie, s výrezmi sa zrejme budeme stretávať čoraz častejšie.

xiaomi mi mix 2s

Nenechaj si ujsť
Xiaomi pripravuje Mi MIX 2S s výrezom ako iPhone X. Podvod, na ktorý naleteli ľudia po celom svete

Tie navyše používateľov smartfónov rozdelili na dva tábory. Kým tomu prvému výrez neprekáža a dokáže s ním žiť, pre druhý tábor pôsobí absolútne nevkusne.

Je v rohu lepší?

Tí, čo už v bezrámikových smartfónoch majú aký-taký prehľad, musia poznať Xiaomi Mi MIX a Mi MIX 2. Oba modely sa vybrali cestou bez výrezu, čoho daňou je hrubšia spodná strana. Na nej si dokonca našiel miesto netradične aj selfie fotoaparát. Na internete sa ale najnovšie objavil nový render údajného Xiaomi Mi MIX 2s, ktorý je už aj bez spodnej brady a selfie fotoaparát sa presunul do pravého horného rohu prednej strany.

Dôveryhodnosť je však opäť otázna, keďže niečo podobné vidíme po prvý raz a obrázok je navyše v nízkom rozlíšení. Napriek tomu ale svitá nádej, že aj Xiaomi sa pridá do „klubu výrobcov s výrezmi“. Považuješ takéto riešenie za lepšie alebo sa ti vôbec nepáči?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.