Kalifornské Apple je svojími produktami často veľkou inšpiráciou pre mnohých čínskych výrobcov, ktorí s obľubou kopírujú. Nedávno sa dokonca objavili informácie, že po vzore iPhonu X má na svojom smartfóne s výrezom displeja pracovať aj Xiaomi. 

Čínske Xiaomi sa od svojho vzniku vyšvihlo medzi popredných svetových výrobcov. Dizajn niektorých jeho modelov, ale aj softvérových produktov môže niekomu tak trochu pripomínať Apple. A popravde, Xiaomi sa tým ani netají, že chce byť akýmsi čínskym Applom. Z ďalekej Číny sa najnovšie začali šíriť informácie, že domáce Xiaomi plánuje využiť výstrednosť iPhonu X v pripravovanom smartfóne.

Prešpekulovaný podvod

Samotná spoločnosť pri predstavení modelu Mi MIX 2 priznala, že zvažovala viacero verzií pre uloženie senzorov a predného fotoaparátu. Jednou z možností mal byť práve výrez, ktorý dnes nájdeme vo výročnom iPhone. Toto tvrdenie sa časom stalo inšpiráciou pre vytvorenie falošného Xiaomi Mi MIX 2S, ktorý má v hornej časti obsahovať výrez. Žiadne informácie o Xiaomi smartfóne s výrezom v displeji však nie sú pravdivé.

Nenechaj si ujsť
FonTech má pre teba brutálny predvianočný darček. VYHRAJ bezrámikový Xiaomi Mi MIX 2 len za 1 €!

Na oklamanie zraku mnohých bola totiž použitá aplikácia, ktorá tento priestor v displeji iba simuluje. Fotografie údajnej novinky nezobrazujú spodnú časť pod obrazovkou, kde sa nachádza skutočná predná kamera. Štýl iPhonov bol často využívaný, aby dodal lacnejším smartfónom z Číny istý punc nadštandardu a oslovil širšie spektrum zákazníkov.

Fotografie smartfónu od Xiaomi s výrezom v displeji sú tak len šikovným trikom, na ktorý už doposiaľ naletelo množstvo ľudí. Samotná spoločnosť však výrobu takéhoto modelu rozhodne (zatiaľ) neplánuje. Miesto toho šíri svoj Mi MIX 2 do ďalších kútov sveta, pričom sa dostal nielen do Indie, ale už aj k nám do Európy, kde má Xiaomi otvorených zopár oficiálnych predajní. Podľahol si tomuto klamu s výrezom v displeji aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú