Prvý fitnes náramok Mi Band predstavilo Xiaomi v roku 2014 a druhú generáciu následne po dvoch rokoch, pričom v minulom roku prišla na svet 3. generácia. Čínsky gigant nás tak môže prekvapiť aj tento rok a do svojho náramku zrejme vloží ešte viac vylepšení ako doteraz. Po nedávnych odhaleniach sa objavili správy, že Mi Band 4 môže prísť s podobným snímačom na monitorovanie činnosti srdca, aký majú aj Apple Watch Series 4.

Pri pohľade na históriu nositeľného náramku Mi Band od Xiaomi môžeme vidieť rozvrh, počas ktorého spoločnosť odhaľovala jednotlivé generácie. Tá posledná sa ukázala v máji minulého roka a priniesla hneď niekoľko noviniek, vrátane podpory pre platby prostredníctvom NFC čipu. Rovnakú možnosť by mal dostať aj nový nástupca, ktorého sa zrejme dočkáme už o pár mesiacov.

Xiaomi Mi Band 4 môže tento rok konkurovať aj prémiovým hodinkám od Apple

Prednedávnom sme v našej rýchlej správe informovali o tom, že Xiaomi môže pripravovať Mi Band 4 s vylepšeným Bluetooth pripojením a rovnako v dvoch verziách, z ktorej jedna bude disponovať NFC čipom. Tieto informácie sa podarilo zachytiť portálom Gizmochina aj MyDrivers, ktoré hovoria o tom, že sa dočkáme nového pripojenia Bluetooth 5.0 s nízkou spotrebou energie. To by bolo oproti aktuálnemu Bluetooth 4.2 LE významným vylepšením, ktoré by zabezpečilo ešte stabilnejšie a lepšie pripojenie náramku so smartfónom.

Nenechaj si ujsť
EKG funguje na Apple Watch Series 4 aj na Slovensku. Má to však veľký háčik

Tu však Xiaomi zrejme nekončí a do Mi Band 4-ky môže vložiť ďalšiu dôležitú novinku, ktorú sme poprvýkrát videli počas premiéry Apple Watch Series 4. Jednať sa má práve o vychvaľovaný snímač EKG, elektrokardiogram, ktorý monitoruje elektrický potenciál srdca, informuje PhoneArena.

Vďaka tomuto senzoru budú môcť používatelia zistiť či netrpia fibriláciou srdca, ktorá môže viesť k omnoho vážnejším ochoreniam. EKG by zo Xiaomi Mi Band 4 spravilo ešte populárnejší náramok, akým boli doterajšie generácie, informoval portál Wareable.

Čínsky gigant by tak tromfol svojho úhlavného konkurenta a inovatívne EKG by predával zákazníkom v náramku za zlomkovú cenu hodiniek Apple Watch Series 4. Zatiaľ však nie je nič isté, a tak bude lepšie počkať si až na oficiálne predstavenie.

Počas neho by mohol Mi Band 4 ukázať tiež väčší a farebný displej, lepšie sledovanie aktivít alebo presnejšie meranie srdcového tepu. S týmito novinkami môže byť výdrž batérie o niečo kratšia, no túto daň zrejme príjme mnoho nedočkavých zákazníkov. Viac sa ale môžeme dozvedieť už v máji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom