V rozbehnutom letnom období sa čoraz väčším hitom stávali elektrické kolobežky. Sezóna elektrických kolobežiek však pomaly končí, s čím súvisí aj úpadok ich cien. Pripraviť sa tak môžeš na ďalšiu sezónu a ešte aj poriadne ušetriť.

Ninebot No.9

Prvým zariadením v aktuálnej ponuke je model Ninebot No.9 (alebo Kickscooter ES1), prichádzajúci od výrobcu, ktorý vyrába elektrické kolobežky aj pre Xiaomi. Elegantný dizajn daného modelu dopĺňa kvalitná konštrukcia z hliníkovej zliatiny s maximálnou nosnosťou až 100 kg. Pohon kolobežky zabezpečuje elektromotor o výkone 500 W, ktorý dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť 20 km/h.

Pre spoľahlivý dojazd do cieľa výrobca vybavil Ninebot No.9 lítium-iónovou batériou s kapacitou 5200 mAh. Tá zvládne na jedno nabitie prejsť 25 km, pričom maximálna rýchlosť je 20 km/h. Po vyšťavení sa energia batérie dobije už počas 3 hodín, po ktorých je kolobežka opäť pripravená brázdiť ulicami. Navyše si ju vďaka skladacej konštrukcii majiteľ môže zobrať so sebou kamkoľvek.

Funkcie môžeš aj rozšíriť

Vďaka prídavnej batérii (nie je v balení) je možné predĺžiť dojazd kolobežky až na 45 km a zvýšiť maximálnu rýchlosť na 25 km/h. Výbava zahŕňa tiež svetlo s výkonom 1,5 W, ktoré ti osvetlí trasu pri jazde v nočných hodinách. Nechýba však ani informačný displej. O bezpečné a rýchle zastavenie už do 4 metrov sa zasa stará dvojica účinných bŕzd.

Kúpiť elektrickú kolobežku Ninebot No.9 za 269 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Pokiaľ ťa táto elektrická kolobežka oslovila, tak teraz je skvelá príležitosť k jej kúpe. Dostáva totiž poriadne lákavú cenovku 269 €, pričom doprava Europe Railway ti zaistí doručenie bez ďalších poplatkov. Musíš sa však zároveň poponáhľať, pretože za nižšiu cenu je dostupný len obmedzený počet kusov.

Xiaomi kolobežka M365

Nie je to však len kolobežka od Ninebot, ktorá sa objavil v zľave, ale rovnakú možnosť má aj veľmi obľúbený model od Xiaomi. Ten je už osvedčeným hitom letnej sezóny a využíva ho čoraz väčší počet fanúšikov. Konštrukcia kolobežky bola vyrobená z kvalitného hliníka a Xiaomi nezabudlo ani na prepracovaný dizajn. Vnútro hliníkovej konštrukcie je vyplnené 280 Wh batériou, ktorá poskytne dojazd 30 kilometrov. Stav batérie môžeš sledovať priamo na riadidlách, kde zostávajúcu kapacitu indikujú 4 LED diódy.

Elektromotor zabudovaný v kolobežke ponúka okamžitý výkon 500 W a krútiaci moment na úrovni 16 Nm. Ten je následne prenášaný na 8,5-palcové kolesá. Súhrou týchto parametrov kolobežka dosiahne maximálnu rýchlosť 25 km/h. Samozrejmosťou je aj účinné brzdenie, ktoré v tomto prípade obstaráva dvojica kotúčových bŕzd s E-ABS systémom. Na dopravnom prostriedku od Xiaomi sa vďaka LED svetlám umiestneným vpredu a vzadu nestratíš ani v tme.

Keďže ide o smart zariadenie, nechýba možnosť prepojenia so smartfónom prostredníctvom Bluetooth. Následne je možné cez aplikáciu sledovať aktuálnu rýchlosť, ale aj presný stav batérie. Pri prenášaní, respektíve skladovaní je možné riadidlá efektívne sklopiť, čím sa ušetrí potrebný priestor. Hmotnosť kolobežky sa zastavila na hodnote 12,5 kg. Maximálna nosnosť je 100 kg.

Kúpiť elektrickú kolobežku Xiaomi za 339 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Obľúbená Xiaomi kolobežka sa teraz opäť dostala do skvelej ponuky. V bleskovom výpredaji ju môžeš získať za 339 € a nezabudni pritom využiť aj dopravu Europe Railway bez poplatkov.

Ninebot ES2

Treťou kolobežkou je znovu produkt od výrobcu Ninebot, tentokrát však vylepšený model ES2. Rozdiel nájdeš v menších dizajnových obmenách, no hlavne v oblasti motora. Tomu narástol výkon až na 700 W, čím ide o jednu z najvýkonnejších kolobežiek na trhu. Zvýšila sa tým hlavne akcelerácia a tiež aj maximálna rýchlosť, ktorá sa zastavila na hodnote 25 km/h. Napriek tomu sa však podarilo uchovať dojazd až 25 km a to pri zachovaní pôvodnej kapacity batérie 5200 mAh.

Zvyšné špecifikácie sú v podstate podobné ako u kolobežky Ninebot No.9, ktorá je jej priamym predchodcom. To znamená nosnosť až 100 kilogramov, svetlá vpredu a vzadu či brzdnú dráhu len 4 metre. Praktická je aj skladacia konštrukcia, ktorá uľahčuje jej prenášanie napríklad v nákupných centrách. Skvelý je aj displej pri riadidlách, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť a tiež dojazd samotnej kolobežky.

Kúpiť elektrickú kolobežku Ninebot ES2 za 329 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Aj tu je možné dokúpiť externú batériu, ktorá sa pripája priamo na riadidlá a maximálny dojazd sa tým predĺži až na 45 km, čo už je viac než slušná hodnota. Tieto kolobežky môžeš nájsť aj napríklad v Prahe, kde sú súčasťou sharingovej služby a rozhodne stoja za to. V preplnenom meste je to jedna z najlepších možnosti prepravy. Kúpiť ju môžeš už za 329, stačí v košíku aplikovať kupón, ktorý nájdeš v našom obchode. Aj tu je k dispozícii dopravu Europe Railway, samozrejme bez poplatkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom