Používatelia operačných systémov Windows 7 a Windows 8.1 majú už len posledné dva mesiace na to, aby bezplatne aktualizovali na Windows 10. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Microsoft ponúkala používateľom po vydaní operačného systému Windows 10 možnosť bezplatnej aktualizácie po dobu jedného roka. Táto ponuka síce vypršala už 29. júla 2017, no na desiatku môžeš stále legálne a zadarmo aktualizovať. Americký gigant totiž stále ponúka bezplatnú aktualizáciu pre tých používateľov, ktorí využívajú technológie na zjednodušenie ovládania. Či ich ale naozaj používajú, Microsoft nekontroluje a aktualizovať tak stále môžeš aj ty.

Nenechaj si ujsť
Microsoft sa pri poslednej aktualizácii ani nepochválil. Pridal anti-cheatovaciu ochranu pre hry do Windowsu 10

windows 10

Bezplatná inovácia na Windows 10

Avšak ani táto ponuka nebude platná navždy. Microsoft už totiž stránku aktualizoval o informáciu, že táto možnosť vyprší 31. decembra 2017. Pokiaľ si sa teda Windowsu 10 stále vyhýbal a chceš mu dať šancu, teraz je najvyšší čas. Je možné, že po tomto dátume sa na bezplatnú inováciu nájde ďalší spôsob alebo obchádzanie nadobro skončí a záujemcovia si budú musieť Windows 10 zakúpiť. Cena 64-bitovej verzie pritom na Slovensku začína na úrovni 63 € za elektronickú distribúciu. Tak čo, dáš desiatke konečne šancu, alebo naďalej ostávaš na staršom Windowse?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.