Najnovší Creators Update pre Windows 10 obsahuje viacero užitočných vychytávok. Niektoré však Microsoft neprezradil a len ich potichu pridal.

Jednoz z takýchto funkcií je aj TruePlay a má slúžiť proti podvádzaniu v hrách. Určená je najmä pre vývojároch, ktorí ju môžu implementovať do hier, aby zabránil hráčom využívajúcich aimbot či wallhack.

Zatiaľ len pre hry z Microsoft Store

TruePlay má fungovať na podobnom princípe ako dnes funguje VAC systém od Valve. Počas hry sa zhromaždia údaje, pričom ak sa nejaký proces rozhodne hru nejako modifikovať, systém na to upozorní tvorcov hry. Tie sa následne vyhodnocujú a ak naozaj došlo k podvádzaniu, nasleduje ban. Predvolene je TruePlay zakázaný v nastaveniach hier, no vývojári už majú k dispozícií API priamo od Microsoftu.

windows anti-cheat
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Windows

 

Tí budú môcť tento anti-cheat systém využívať vo svojich hrách, avšak zatiaľ len v Microsoft Store. Čo je na druhú stranu škoda, pretože sa najviac podvádza v hrách mimo tohto obchodu. Microsoft sa však snaží vyriešiť aj túto situáciu, a to systémom Xbox Play Anywhere, vďaka čomu by vývojári museli ponúknuť rovnakú hru v rámci Xbox One konzol a Windows 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú