Používatelia majú aj v novom systéme Windows 10 možnosť monitorovať spotrebu aplikácií a využitie hardvéru prostredníctvom Správcu úloh. Microsoft vyvíja po vzore tohto nástroja pre Windows 10 novú aplikáciu, ktorá ponúkne detailnejší prehľad o využití zdrojov, informuje Windows Latest.

Samotný Správca úloh poskytuje množstvo možností nielen pre monitorovanie bežiacich procesov, ale aj ich ovládanie, zastavovanie a ďalší rad funkcií.

Microsoft však má pracovať na zbrusu novom správcovi aplikácií, ktorý by poskytol detailnejšie informácie o využití hardvéru. Nový správca by mal byť samostatne dostupný v Microsoft Store.

Microsoft vylepší Windowsu 10. Nová aplikácia sa bude ponášať na Správcu úloh

Vo Windows 10 nájdeme aj funkciu Aplikácie a súčasti, no tá zobrazuje len nainštalované aplikácie a ich veľkosť na disku. Neumožňuje tak používateľovi pristupovať k ďalším detailom. Nový manažér aplikácií však poskytne väčšiu kontrolu nad bežiacimi aplikáciami.

Nenechaj si ujsť
Windows 10 dostane zaujímavú funkciu z úplne nového Windows 10X

Používateľ bude mať okrem Správcu úloh prehľad o procesoch aj v tomto programe, ktorý bude schopný zobrazovať využitie procesora, pamäte RAM a disku bežiacimi aplikáciami.

Na výber má byť aj zobrazenie všetkých aplikácií alebo len tých, ktoré budú v danej chvíli spustené. Taktiež bude možné aplikácie vynútene zastaviť či dokonca priamo odinštalovať, informuje TechRadar.

Toto vylepšenie je však ešte len vo vývoji a nejaký čas teda potrvá, pokým ho Microsoft prinesie pre všetkých.

Keď sa však vývoj dotiahne do konca, program bude môcť aj označiť aplikácie s vysokou spotrebou zdrojov, aby bol používateľ informovaný o tom, ktoré programy najviac spotrebúvajú výkon zariadenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP