Myslel si si, že Minecraft je hra pre deti? Omyl. Podľa PCGames je priemerný vek hráčov Minecraftu 24 rokov. Číslo jasne dokazuje, že novodobý fenomén má svojich fanúšikov v každej vekovej kategórii. 

To v rozhovore pre Edge potvrdila aj Helen Chiang, ktorá v Microsofte stojí na čele  značky Minecraft. „Ľudia sú veľakrát prekvapení, keď sa dozvedia, že priemerný vek hráčov Minecraftu je 24 rokov. Myslím si, že to veľa vypovedá o veľkosti a dosahu, ktorý Minecraft má.“ Chiang priznala, že veľkú časť fanúšikovskej základne tvorí detské osadenstvo, zároveň však spresnila, že aktívne sú prakticky všetky vekové kategórie.

Helen sa zároveň stihla podeliť aj s ďalšou mimoriadne zaujímavou štatistikou, ktorá približuje počet aktívnych hráčov. Minecraft podľa nej každý mesiac zapne 112 miliónov unikátnych hráčov, čo je vskutku veľkolepé číslo.

Miliardový biznis

Nemenej pôsobivé sú aj predaje, ktoré Minecraft od svojho vydania v roku 2011 dosiahol. Podľa Engadget hra doposiaľ predala viac ako 176 miliónov kópií, čo z nej robí najúspešnejší titul v hernej histórii.

Ešte v apríli sme ti priniesli prehľad najpredávanejších hier, v ktorom Minecraft obsadil druhé miesto, odvtedy však herný fenomén ušiel dlhú cestu a momentálne sa vyhrieva na čele rebríčka. Zosadený tak skoro rozhodne nebude.

Obrovské šialenstvo, ktoré Minecraft spôsobil, si dva roky po vydaní hry všimol Microsoft, ktorý hernú značku vrátane vývojárskeho štúdia Mojang, odkúpil za astronomických 2,5 miliardy dolárov.

Hra dostáva pravidelné prídavky a zaujímavé aktualizácie, prístupná je prakticky na všetkých herných zariadeniach vrátane mobilov a obrovskú popularitu iba podčiarkuje skutočnosť, že značka sa dočká aj vlastného filmu, ktorý by sa do kín mal dostať v marci 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú