Medzi množstvom aplikácií pre operačný systém Android, ktoré môžme nájsť v obchode Google Play, je veľa z nich aj od nás zo Slovenska. Šikovní slovenskí vývojári mnohokrát vytvoria veľmi užitočné aplikácie, ktoré stojí za to mať vo svojom smartfóne. Jednou z najlepších je aplikácia Služby do vrecka, o ktorej ti viac informácií prezradia nasledujúce riadky.

Rozmanitosť aplikácií pre smartfóny nepozná hraníc. Každý šikovný programátor si môže vytvoriť aplikáciu podľa vlastných predstáv. Medzi najlepšie slovenské aplikácie pre zariadenia s operačným systémom Android rozhodne patrí aj titul Služby do vrecka od Jána Turského. Ten s programovaním začal už pred niekoľkými rokmi a za ten čas sa mu podarilo vytvoriť niekoľko skvelých aplikácií. Titul Služby do vrecka v sebe spája veľmi príjemné používateľské prostredie, ktoré je doplnené o veľké množstvo užitočných funkcií a služieb.

zdroj fotografií: Vlastný

Základnou myšlienkou aplikácie je prinášať používateľom všetky najdôležitejšie a najzaujímavejšie informácie. V bočnej ponuke ľavého menu tak nájdeme niekoľko kategórií, ktoré skrývajú ešte ďalšie neoceniteľné funkcie. Hlavná kategória obsahuje vždy aktuálne informácie o počasí či dopravnej situácií na cestách. Šikovný slovenský vývojár nezabudol ani na kalendár, rádio či RSS čítačku, ktorá používateľovi prináša najnovšie informácie z diania vo svete. Aplikácia ti taktiež poskytne informácie o aktuálnych vlakových či autobusových spojeniach.

zdroj fotografií: Vlastný

Nenechaj si ujsť
5 aplikácií od slovenských vývojárov, ktoré skutočne stoja za vyskúšanie

V prípade, že meškách na svoj najbliží autobus, rozhodne príde vhod možnosť privolať si Taxi službu. Ďalšou nemenej dôležitou časťou je aj kategória obsahujúca všetky dôležité telefónne čísla na privolanie pomoci pri nehode alebo aj na kontaktovanie tvojho operátora, poisťovne či dokonca banky. V tomto článku sme spomenuli iba zlomok všetkých funkcií, ktoré aplikácia obsahuje. Najlepším spôsobom ako preskúmať každé zákutie tohto neoceniteľného softvéru je vyskúšať ju priamo vo svojom smartfóne.

zdroj fotografií: Vlastný

Aj vďaka Jánovi Turskému sa ponuka skvelých slovenských aplikácií stále rozrastá. Veríme, že nám tento talentovaný programátor zo Žiaru nad Hronom prinesie v budúcnosti ešte mnoho ďalších aplikácií. Dodnes sa mu podarilo vytvoriť mnoho skvelých hier a programov. Zoznam jeho výtvorov je naozaj pestrý a nájsť ho môžeš na tomto odkaze. Pokiaľ ťa aplikácia Služby do vrecka zaujala, rozhodne si ju nezabudni zadarmo stiahnuť z obchodu Google Play, kde nájdeš aj ďalšie tituly z jeho tvorba. K dispozícií je tiež platená verzia „Pro“, ktorá ponúka prístup k ďalším skvelým funkciám.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=tursky.jan.sluzbydovrecka&hl=sk“]

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú