Ponuka aplikácií pre smartfóny či tablety je v dnešných dňoch naozaj ohromná. Vo svete tisícok aplikácií si však svoje miesto našli aj tie od slovenských vývojárov. Prinášame ti teda prehľad piatich najlepších slovenských aplikácií, ktoré by si mal mať vo svojom smartfóne aj ty! 

SHMUapp

Aplikácia SHMUapp čerpá informácie priamo zo Slovenského hydrometeorologického ústavu. Údaje o počasí si môžeš jednoducho prezrieť z modelu Aladin pre danú lokalitu, ktorú si tiež môžeš manuálne zvoliť na mape. Okrem toho v aplikácii nájdeš aj predpoveď počasia priamo od meteorológov alebo môžeš sledovať polohu zrážok prostredníctvom radarov.

zdroj fotografií: Google Play

SHMUapp ťa taktiež upozorní na prípadné výstrahy v tvojej lokalite. Skvelou pomôckou je aj widget, s ktorým budeš mať aktuálne počasie vždy dostupné na domovskej obrazovke. Webovú verziu predpovede počasia nájdeš na oficiálnej stránke štúdia Isrotocode, ktoré sa postaralo o skutočný hit medzi slovenskými používateľmi.

SK Rádio

Vďaka tejto aplikácii máš na dosah všetky slovenské rádia, pričom ti stačí mať pripojenie k internetu. Na výber je prehrávanie vo vysokej, ale aj nižšej kvalite, takže nebudeš obmedzovaný ani pri pripojení v pomalej 2G sieti. V aplikácií nechýbajú informácie o aktuálne prehrávaných skladbách, no okrem toho si môžeš nastaviť budík, ktorý ťa ráno zobudí hudbou z tvojho obľúbeného rádia.

zdroj fotografií: Google Play

Funkcia automatického vypnutia skvelo poslúži, ak si chceš vypočuť rádio aj pri zaspávaní, no nechceš, aby hralo celú noc. Štúdio Crystal Missions však má v ponuke aj niekoľko ďalších aplikácií, ktoré nájdeš na tomto odkaze. Aj týmto vývojárom tak skladáme veľký klobúk dole a tešíme sa na ich ďalšie projekty.

Cestovné poriadky CP

S aplikáciou Cestovné poriadky si môžeš vyhľadať informácie o príchode a odchode všetkých autobusov, vlakov či mestskej hromadnej dopravy. Informácie tiež zahŕňajú aktuálne meškania spojov alebo výluky. Pri vyhľadávaní spojov máš možnosť vidieť všetky medzizastávky, čas na prestup k ďalšiemu spoju či dokonca trasu zobrazenú na mape.

zdroj fotografií: Google Play

Možnosti vyhľadávania sú naozaj široké a s touto aplikáciou tak získaš rýchly prehľad o všetkých spojoch. Navyše môžeš čoskoro očakávať aktualizáciu aplikácie, ktorá sprístupní aj nákup cestovných lístkov. Cestovné poriadky CP sú rozhodne jedným z najpopulárnejších kúskov z radov našich vývojárov. Skvelá práca!

Feedpresso

Všetky aktuálne informácie o dianí vo svete ti poskytne táto skvelá RSS čítačka zo Slovenska. Vďaka príjemnému používateľskému prostrediu tak získaš všetky potrebné informácie vždy, keď ich potrebuješ. Najväčšou výhodou tejto aplikácie je však jej schopnosť poskytovať informácie na základe preferencii používateľa. Už ťa tak viac nebudú otravovať nepotrebné správy a vždy si môžeš prečítať tie najnovšie informácie, ktoré ťa zaujímajú.

zdroj fotografií: Google Play

Chvíľu však potrvá, kým sa Feedpresso prispôsobí tvojím záujmom. Pre viac informácií o vývojárskom tíme, ako aj pre spustenie webovej verzie aplikácie stačí prejsť na oficiálnu stránku Feedpresso. Ďalšie aplikácie tvorcov tejto RSS čítačky nájdeš v obchode Google Play.

neZávislosť

Chceš vedieť, koľko času tráviš na svojom smartfóne alebo tablete? Aplikácia neZávislosť efektívne meria čas strávený používaním týchto zariadení, pričom poskytuje prehľadné grafy s nazbieranými informáciami. Taktiež si môžeš nastaviť časový limit, ktorý chceš stráviť so svojim smartfónom.

zdroj fotografií: Google Play

Pomocou funkcie Zápisník zas môžeš skúmať svoje správanie v rôznych situáciach, pričom vyhodnotenie ti aplikácia znova poskytne v podobe prehľadného grafu. K dispozícií je však omnoho viac funkcií, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Detailnejšie informácie o projekte a o samotnej aplikácií získaš na tomto odkaze. A touto nesmierne šikovnou aplikáciou sa lúčime z dnešného výberu, v ktorom sme ti minimálne tak okrajovo predstavili našich vývojárov, ktorí si rozhodne zaslúžia pozornosť. Najbližšie si opäť pripravíme skvelé projekty, o ktorých by mal svet počuť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom