Keďže Tesla úplne zrušila svoje oddelenie pre komunikáciu s verejnosťou, je len málo spôsobov, vďaka ktorým sa dozvedáme interné informácie a plány americkej automobilky. Kvartálne výročné správy sú jedným z takýchto spôsobov a aktuálne Tesla zverejnila súhrnný list za druhý kvartál 2021, informuje Teslarati.

V kvartálnej správe sa píše o mnohých zaujímavých novinkách, no azda tou najzaujímavejšou sú informácie ohľadom výroby Cybertrucku a taktiež dostupného SUV Model Y.

Prvou dobrou správou je, že prípravy na výrobu Modelu Y napredujú podľa plánov a spustenie výroby v továrňach Giga Berlín a Texas by malo začať ešte v tomto roku. Výroba Cybertrucku začne až po úspešnom štarte výroby Modelu Y v Texaskej továrni v Austine, kvôli čomu je dôležité, aby prípravy na výrobu dostupného SUV pokračovali bez komplikácií.

Tesla

Ešte v tomto roku by však mohla výroba Cybertrucku postúpiť do fázy beta, plnohodnotné spustenie výroby nastane podľa všetkého až v roku 2022. Musk otázky týkajúce sa tejto témy nechcel komentovať, informuje TechCrunch.

Elon Musk ale dodal, že výroba Cybertrucku nebude rozhodne jednoduchá. Jedná sa totiž o úplne novú architektúru a hromadná výroba bude obsahovať 10 000 výrobných procesov.

Výroba kamiónu Semi znova odložená

Pred pár dňami sme ťa informovali o tom, že práce na výrobnej linke pre ťahač Tesla Semi sú už dokončené a aktuálne sa dolaďujú posledné detaily. V kvartálnej správe automobilky Tesla sa však znova píše o odklade výroby na rok 2022.

Screenshot / The Modesto Bee

Predchádzajúce informácie totiž naznačovali, že prvé kusy elektrického ťahača by mohli z výrobnej linky schádzať už tento rok. V správe sa píše, že za ďalším odkladom výroby stojí aktuálny nedostatok batériových článkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú