Elektrický ťahač Tesla Semi zmietal jeden odklad hromadnej výroby za druhým, no ako píše portál Teslarati, revolučný nákladiak konečne mieri do produkcie. K zopár prototypom, ktoré už brázdia cesty, sa tak onedlho pridajú ďalšie, tentokrát už sériové kusy.

Tesla Semi je už tak trochu „nekonečný príbeh“. Jej hromadná výroba sa niekoľkokrát odložila, no teraz sa na verejnosť dostávajú nové informácie, ktoré hovoria, že v továrni Giga Texas sa už finalizujú a optimalizujú posledné výrobné procesy pred spustením samotnej masovej výroby.

Ako uvideli zdroje pre portál Electrek, linka, na ktorej sa vyrába pohonná jednotka Tesla Semi, je už pripravená na produkciu. Na kompletizačnej linke sa dolaďujú posledné detaily a akonáhle sa vychytajú všetky muchy, hromadná výroba vozidla, ktoré môže spôsobiť revolúciu v nákladnej doprave, začne.

YouTube / Screenshot

Spustenie produkcie sa očakávalo niekedy koncom roka, no ak sú tieto informácie pravdivé, dočkať by sme sa jej mohli aj podstatne skôr, možno už v priebehu najbližších pár týždňov.

Teslu Semi má rezervovanú aj Alza

Tesla Semi predstavuje pre mnohé spoločnosti inovatívny dopravný prostriedok v nákladnej doprave, ktorý im umožní znížiť náklady a zefektívniť prepravu na veľké vzdialenosti. Už krátko po predstavení pred takmer 4 rokmi táto elektrická novinka ohúrila množstvo zákazníkov.

NEPREHLIADNI
Alza si objednala elektrický kamión Tesla Semi. Vieme koľko kusov, no kedy ich začne využívať?

Rezervácie Tesle poslalo doteraz veľa firiem zvučných mien, medzi inými aj Pepsi, Budweiser, kuriérske služby ako FedEx či UPS a ďalší giganti. Pár kusov tohto elektrického ťahača si dokonca objednal aj e-shop Alza.

Tesla (Úprava redakcie)

Nakoľko však produkcia ešte stále nezačala, zákazníci, ktorí si Teslu Semi objednali, stále nevedia, kedy im bude kamión doručený. Rovnaký prípad pre FonTech.sk potvrdila aj Alza.

Máme rezervované dva Tesla trucky, ale zatiaľ sme nedostali bližšiu informáciu o termíne dodania,“ informoval FonTech.sk Jan Moudřík, riaditeľ expanzie e-shopu Alza.

Hoci nie je známe, kedy bude Tesla Semi v prevádzke spoločnosti Alza, e-shop už aktuálne využíva ďalšie elektromobily tejto automobilky. V prevádzke je niekoľko elektrických áut Tesla Model 3, ktoré firma ponúka zamestnancom ako služobné vozidlá. Možnosť jazdiť týmito elektromobilmi majú už od minulého roka 4 najlepší zamestnanci, ktorých Alza vyberá každý mesiac.

Mierne pozmenený dizajn

Produkčná verzia ťahača sa bude od prototypov mierne líšiť, čo sme mohli vidieť už pred pár mesiacmi, kedy Tesla predprodukčný prototyp viezla na korbe iného nákladného vozidla v meste Sacramento v Kalifornii.

Od prototypov, ktoré už v minulosti Tesla testovala aj na verejnosti, sa nový, podľa všetkého už finálny model, mierne líši. Na prvý pohľad udrú do očí predné svetlá, ktoré majú po novom tmavý podklad. Okno na kabíne je o niečo väčšie a zasahuje ďalej po bokoch kabíny. Nové sú aj kľučky, ktoré mali na prototypoch dizajn podobný tomu, ako pri Modeli 3. Pozmenený je tiež dizajn koncových svetiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP