Čoskoro to bude presne rok, odkedy vyšla nová westernovka od Rockstar Games. Mnohí hráči však mesiac čo mesiac dúfali, že sa tento titul dostane aj na počítače, ale dlho čakali márne. To sa však môže zmeniť. Nové hodnotenie od vládnej agentúry ACB z augusta 2019 naznačuje, že Red Dead Redemption 2 zavíta aj na počítače, informuje portál Gamesradar.

Za uplynulý rok sa na internete objavilo množstvo špekulácií, ktoré mnohokrát vytiahli na diskusiu aj možnosť, že westernový titul Red Dead Redemption 2, ktorý je zatiaľ dostupný výhradne pre konzoly PlayStation 4 a Xbox One, príde aj vo verzii pre PC. Tieto informácie dosiaľ neboli potvrdené, no novú nádej hráčom prináša hodnotenie agentúry Australian Classification Board, ktorá má na starosti klasifikáciu hier či cenzúru filmov a určenie vekovej hranice, pre ktorú sú hodnotené tituly vhodné.

Stále nie je nič isté

V hodnotiacom systéme sa však ešte 20. augusta tohto roku objavilo aj Red Dead Redemption 2, ktoré získalo hodnotenie MA 15+, teda rovnaké, aké dostala aj verzia hry pre konzoly, píše Eurogamer. Samotné hodnotenie však nespomína, o akú verziu hry išlo, no mnohí veria, že má ísť práve o titul pre PC. Prvýkrát hra nebola v tomto hodnotení klasifikovaná, no tentokrát to agentúra ACB zmenila.

Zobraziť celú galériu (0)
Rockstar Games/Take-Two Interactive

Nenechaj si ujsť
GTA 6 nebude pre každého. Majitelia staršej generácie konzol dostanú zlé správy

Stále to však nepotvrdzuje špekulácie o tom, že Red Dead Redemption 2 s istotou príde aj na počítače, a tak neostáva nič iné, iba si chvíľu počkať, ako sa situácia vyvinie. Otázkou ale ostáva aj to, kto by túto PC verziu hry vydal. Jednou z možností pre Rockstar Games je teraz aj nový klient, ktorý bol spustený iba minulý týždeň. Ako sa však štúdio rzhodne a kedy skutočne príde verzia tejto populárnej westernovky na počítače, zatiaľ nevedno.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP