Grand Theft Auto 6 je medzi hráčmi ako bájny „jednorožec“, o ktorom sa neustále hovorí, ale ešte ho nikto nevidel. Doteraz sa na internete objavilo množstvo informácií, avšak v mnohých prípadoch ide len o špekulácie a rôzny dohady. Materská spoločnosť štúdia Rockstar Games teraz naznačila, že toto nové GTA 6 nemusí byť kvôli svojej náročnosti vhodné pre staršie generácie herných konzol, informuje Express.

Doteraz sme sa mohli stretnúť s viacerými detailnými správami ohľadom novej časti ikonickej série Grand Theft Auto, na ktorú hráči čakajú už dlhé roky. Od vydania posledného dielu už uplynulo 6 rokov, no nezdá sa, aby sa v najbližšej dobe štúdio Rockstar Games rozhodlo vydať ďalšie pokračovanie tejto legendárnej série.

Hráčov čaká nová éra špičkovej grafiky. Nebude pre každého

S novými informáciami o pripravovaných herných konzolách PlayStation 5 a novinke od Microsoftu sa objavili aj správy, ktoré tvrdia, že nové GTA 6 môže byť určené práve pre túto výkonnejšiu generáciu, ktorá by sa mala ukázať v budúcom roku. Vývojári v Rockstar Games sa ešte nedávno sústredili najmä na Red Dead Redemption 2, a tak mohlo ísť nové GTA 6 stranou. Teraz však hráčov môžu potešiť správy priamo od výkonného riaditeľa spoločnosti Take Two Interactive, ktorá má pod palcom aj toto štúdio.

Nenechaj si ujsť
PlayStation 5 môže byť jednou z najzaujímavejších konzol vôbec. Sony odhalilo dizajn v novom patente

Hoci sa Strauss Zelnick priamo o GTA 6 nezmienil, potvrdil, že „budúce herné projekty štúdia budú skutočne úchvatné a s novou generáciou konzol využijú možnosti, ktoré predtým nemali“, informoval portál Express. Dokonca majú byť natoľko prepracované, že hráči nebudú pozorovať rozdiely medzi tým, čo bolo vytvorené v počítači a realitou. Hry tak budú môcť podľa Zelnicka čerpať mnoho výhod z technológií ako ray-tracing a lepšej živej akcie, ktorá bude ešte viac realistická.

Starší hardvér herných konzol zrejme ostane za zenitom

S takýmito možnosťami by sa však už nedokázal popasovať starší hardvér aktuálnej generácie herných konzol, a tak je pravdepodobné, že si takúto špičkovú hru budú môcť vychutnať hráči iba na nových modeloch, ktoré sú stále vo vývoji. Aj GTA 6 bude rozhodne jedným z najlepších a najprepracovanejších titulov, aké kedy vyšli, no nejaký čas si naň ešte budeme musieť zrejme počkať. Predstavu o podobe GTA 6 môžeme získať aj pri pohľade na stále aktuálne GTA V, ktoré sa aj vďaka rôznym úpravám od fanúšikov dočkalo omnoho realistickejšej grafiky, informuje Daily Star.

Nebude potom ťažké predstaviť si, s akým grafickým spracovaním môže prísť táto očakávaná časť a aký hardvér bude potrebný, aby všetko bežalo hladko. Dôkazy o vylepšeniach pri načítavaní hier prinieslo aj Sony, keď ukázalo, ako rýchlo bude môcť jeho PS5 načítať hru v porovnaní s PS4.

Výrobcovia však spravia všetko preto, aby hráčom poskytli ešte dokonalejší zážitok z hrania a s novými možnosťami, o ktorých hovoril aj Strauss Zelnick, nás tak zrejme čaká éra realistických titulov, ktoré budú na nerozpoznanie od skutočnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom